Новини / Бізнес / Проблемні банки підривають довіру до банківської системи
14 лютого 2011, 12:26
Розмір шрифта: А А А

Проблемні банки підривають довіру до банківської системи

Проблемні банки підривають довіру до банківської системи, проблемні банки, Олексій Лупоносов, статутний капітал, юридичні особи
Проблемні банки підривають довіру до банківської системи

Проблемні банки необхідно закривати і проводити детальне розслідування причин фінансової неспроможності. Таку думку озвучив керівник проекту Український Банківський портал Олексій Лупоносов.

«Що стосується кількості банків, їх стало менше. І я б бажав, щоб стало ще менше і особливо, щоб не було проблемних банків. Тому що на сьогоднішній день, проблемні банки, які у нас існують, вони просто підривають довіру до банківської системи в цілому. Вони все одно вже не працюють по два-три роки, вже всі звиклися з думкою того, що вони проблемні, тому їх просто треба закривати», — говорить А. Лупоносов.

Експерт підкреслив, що необхідно проводити детальне розслідування, і не по одному «Родовід»банку, де все розкрутили і вже багато хто сидить, і з інших проблемних банків.

Нагадаємо, за підсумками 2010 року, незважаючи на появу окремих нових банків, кількість учасників ринку скоротилася на 6 одиниць. Як наслідок — на початок 2011 р. 176 банків мають ліцензію НБУ на здійснення банківських операцій (182 на початок 2010 р.), Ще 18 установ - на ліквідації. У чотирьох банках («Надра», Родовід Банк, «Соцкомбанк», «Діалогбанк») на кінець 2010 р. продовжувала діяти тимчасова адміністрація, а в кінці січня 2011 були введені тимчасові адміністрації ще у двох банках («Комерційний банк» Володимирський "і «Банк Столиця»).

У минулому році кількість структурних підрозділів українських банків скоротилася на 247 одиниць (або на 22,6%). При цьому на 18 банків, які перебувають у стані ліквідації, припадає 47 філій, решта 200 — на діючі банки. Разом з тим, окремі банки продемонстрували здатність відкривати нові відділення, зокрема ПриватБанк збільшив свою мережу на 159 нових відділень, Platinum Bank — на 45 відділень, Дочірній банк Ощадбанку Росії — на 40 відділень.

З 2011 р. регулятор має намір підвищити жорсткість вимог до новостворюваних банків. Зокрема, будуть посилені вимоги щодо фінансового стану засновників нового банку:НБУ буде відмовляти в реєстрації за наявності фактів збиткової діяльності за останній рік у хоча б одного співзасновника, а також у разі перевищення зобов'язань перед іншими кредиторами над активами створюваного банку (за вирахуванням коштів, вкладених в статутні капітали інших юридичних осіб).

Для створення нового відділення банку в 2011 р. необхідно буде виконати дві ключові вимоги: вести беззбиткову діяльність протягом останніх півроку і мати відпрацьовану систему внутрішнього контролю та управління ризиками, яка повинна пройти аудит в НБУ.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

«Погані» кредити українських банків: ЄБРР пропонує допомогу

30 березня 2017, 18:41

Нацбанк посилив вимоги до інкасаторів

21 січня 2017, 17:01

Нацбанк скасував вимогу про збільшення капіталу банків до 300 мільйонів

12 січня 2017, 16:37

Останні новини за сьогодні: