Новини / Бізнес / ЗН: Сонячні електростанції Клюєва отримали з бюджету інвестицій більше, ніж всі обленерго
20 лютого 2012, 14:36
Розмір шрифта: А А А

ЗН: Сонячні електростанції Клюєва отримали з бюджету інвестицій більше, ніж всі обленерго

ЗН: Сонячні електростанції Клюєва отримали з бюджету інвестицій більше, ніж всі обленерго, Ощадбанк, сонячна енергетика, потужність, джерела енергії
ЗН: Сонячні електростанції Клюєва отримали з бюджету інвестицій більше, ніж всі обленерго

Як повідомляє видання, державний Ощадбанк в 2011 році виділив 2,6 мільярда гривень інвестицій на розвиток сонячної енергетики.

Таким чином держава проінвестувала більше половини введених в дію в минулому році 100 МВт потужностей сонячної генерації. Це більше, ніж за той же період на свої виробничі потреби отримали всі обленерго країни, передає ZN.UA.

За даними Ощадбанку, середня ставка кредитування суб'єктів енергоринку склала 13-14% річних. При цьому, як повідомляє видання, головним виробником сонячної енергії в Україні є компанія Activ Solar, контрольована секретарем РНБО Андрієм Клюєвим.

Відзначається також, що в 2011 році встановлена ??потужність електростанцій, що використовують поновлювані джерела енергії, збільшилася більш ніж в 2,5 рази. В основному за рахунок сонячних електростанцій Криму, потужність яких зросла з 3,5 до 185,7 МВт. На три чверті підвищилася потужність вітряних установок — до 133,9 МВт.

Проте ефективність таких електростанцій виявилася вкрай малою. Сонячні станції виробили 30 млн кВтг, що становить 0,7% загального споживання електроенергії в Криму (понад 4 млрд кВтг). В цілому у минулому році в Україні поновлювані джерела (без ГЕС) виробили 0,17% електроенергії.

Як повідомлялося, українська альтернативна енергетика в минулому році розвивалася інтенсивніше, ніж традиційна: загальна встановлена ??потужність електростанцій на поновлюваних джерелах енергії (ПДЕ) протягом минулого року зросла на 4% або на 221,1 МВт і до 1 січня 2012 року досягла 5773,8 МВт (включаючи великі ГЕС), тоді як встановлена ??потужність електростанцій на викопному паливі скоротилася на 72,1 МВт — до 47536,8 МВт.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: