Новини / Бізнес / Як в Україні отримати високу пенсію
20 квітня 2017, 09:04
Розмір шрифта: А А А

Як в Україні отримати високу пенсію

Як в Україні отримати високу пенсію, розмір пенсії, Україна, заробітна плата, коефіцієнт, страховий стаж
Як в Україні отримати високу пенсію

Розмір пенсії в Україні залежить від трьох показників

Розмір пенсії залежить від рівня зарплати і робочого стажу. Головна перешкода, яка відділяє українців від високих пенсій, — низькі заробітні плати. Як наслідок, зібраних з зарплат податків не вистачає навіть на виплату невисоких пенсій: дефіцит Пенсійного фонду в цьому році перевалить за 140 мільярдів гривень.
Українці з мінімальними зарплатами на заслуженому відпочинку можуть розраховувати на мінімальну пенсію (на даний момент +1247 гривень), середня пенсія — близько 1800 гривень.
Пенсія в Україні розраховується за формулою:
П = Зп * Кс
П — розмір пенсії,
Зп — заробітна плата (середня зарплата за три роки до виходу на пенсії помножена на коефіцієнт зарплати і страхового стажу).
Кс — коефіцієнт страхового стажу (залежить від стажу)
Коефіцієнт зарплати — співвідношення між середньою виплатою по країні і тієї, яку на той момент отримував пенсіонер. Від цього коефіцієнта безпосередньо залежить розмір пенсії. Так, якщо, наприклад, зарплата за обраний період в два рази перевищувала середню по країні, то коефіцієнт буде дорівнювати 2, якщо на 35% — 1,35.
 Так, для високої пенсії рівень зарплати повинен значно перевищувати середню зарплату по країні. У Фіскальної службі зазначають — важливо, щоб всю зарплату виплачували «в білу». На даний момент в Україні не призначають пенсії вище 10,7 тис. Гривень. Однак все пенсії вище цієї суми, які були призначені до чинного обмеження, залишаються в силі. Наприклад, як розповіли в Пенсійному фонді, зараз пенсію більше 20 тисяч гривень отримують 2,2 тис. Осіб. 19 тисяч пенсіонерів отримують більше 10 тисяч гривень.
Крім того, як розповідає старший науковий співробітник інституту демографії та соціальних досліджень Лідія Ткаченко, судді, який вийдуть у відставку в цьому році, обмеження «не вище 10,7 тис. На пенсії» не відчують — для них Конституційний суд цю норму скасував. Як написав на своїй сторінці в соцмережі народний депутат Віктор Пинзеник, пенсії суддів — 80% від зарплати, це більше 260 тисяч гривень.
«Людей дратує ця нерівність. Коли основна маса отримує 1500, грубо кажучи, середня пенсія у нас зараз десь 1850 гривень, а суддя отримує 21 тисячу. За що судді на пенсії в нашій бідній країні при всьому при тому … Давайте тоді всім 21 тисячу платити. чомусь не виходить. Яка б не була міра відповідальності на їх роботі, вони ж уже на пенсії, вони ж уже не працюють. уже відповідальності цієї немає — чому потрібно платити 20 тисяч? Причому Конституційний суд зняв з ним обмеження максимального розміру», — розповідає вчений.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: