Новини / Бізнес / Українцям пообіцяли знизити ціни на м’ясо
17 лютого 2016, 10:45
Розмір шрифта: А А А

Українцям пообіцяли знизити ціни на м’ясо

Українцям пообіцяли знизити ціни на м’ясо, українське тваринництво, м’ясо, Андрій Приходько, курс національної валюти
Українцям пообіцяли знизити ціни на м’ясо

Українське тваринництво в цьому році ще глибше піде в мінус. За прогнозами Інституту аграрної економіки, валове виробництво продукції складе 70,3 млрд грн, що на 0,1% менше, ніж в минулому році

Українське тваринництво в цьому році ще глибше піде в мінус. За прогнозами Інституту аграрної економіки, валове виробництво продукції складе 70,3 млрд грн, що на 0,1% менше, ніж в минулому році, повідомляє NewsOboz.org з посиланням на Вести.
При цьому падіння, згідно з наданими UBR.ua даними, торкнеться практично всіх напрямків галузі. Навіть при збереженні існуючого поголів‘я корів, овець і кіз на приватних подвір’ях і в господарствах (а останніми роками худобу масово вирізали), обсяги виробництва м‘яса знизяться на 0,4% (до 3,13 мільйонів тонн). Виробництво яловичини зменшиться на 1% (до 523 тисяч тонн), свинини — на 0,7% (до 1,01 мільйона тонн), м’яса овець і кіз — на 1,5% (до 26 тися тонн).
Нема за що купувати
«Тенденція скорочення поголів‘я худоби і птиці, перш за все в господарствах населення, яка спостерігалася в Україні останні кілька років, буде впливати на галузь і в цьому сезоні», — зазначив директор ННЦ «Інститут аграрної економіки» Юрій Лупенко.
Але навіть ці, на перший погляд, не дуже оптимістичні очікування вчених, деякі експерти вважають завищеними. «Прогноз, на мою думку, не враховує падіння платоспроможного попиту, а також втрати російського ринку, Криму і Донбасу. Зниження обсягів виробництва не на десяті частки відсотка, а, як мінімум, на кілька відсотків виглядає більш реалістичним», — зазначив головний економіст відділу стратегічного планування UniCredit Bank Андрій Приходько.
Аналітики відзначають: українцям просто нема за що купувати м’ясо. «Рівень реальних доходів населення в 2016 році ще більше знизиться. Так що тваринницькі компанії будуть змушені тримати ціни на максимально низькому рівні, щоб стимулювати попит», — міркує Приходько.
Дешеве м‘ясо швидко закінчиться
Очікується, що ринок свинини і яловичини буде відчувати кризу перевиробництва, тому що основним напрямком експорту такої продукції традиційно була Росія, яка зараз повністю закрита для наших трейдерів. Експерти вважають, що експортерам не вдасться оперативно знайти альтернативні ринки збуту. Скажімо, в ЄС свою продукцію можуть залишати лише наші птахівники.
Щоб отримати дозвіл на ввезення свинини і яловичини, виробникам потрібно пройти тяжку і дорогу процедуру сертифікації і витримати перевірки європейських контролерів. Це займе чимало часу, так як доведеться доводити безпеку всього ланцюжка, починаючи від виробництва кормів і вирощування худоби та закінчуючи обробленням туш.
Тому виробникам тваринницької продукції доведеться орієнтуватися переважно на внутрішній ринок, так багато ми явно не з’їмо. Затоварення роздробу має спровокувати зниження цін, яке, власне, спостерігається вже зараз. Зокрема, на занадто низькі закупівельні ціни скаржаться свинарі.
Але низькі цінники недовго будуть радувати споживачів. «Зниження розцінок призведе до банкрутства невеликих виробників і скорочення виробництва. А це викличе прискорене зростання цін ближче до кінця 2016 року», — додав Андрій Приходько.
Птахівників врятує Європа
Зростання (а точніше відновлення) виробництва до 1,53 мільйонів тонн вчені з Інституту аграрної економіки пророкують лише птахівникам, та й то, тільки тому, що в попередні роки в цьому сегменті спостерігався спад. Приміром, в 2013 році в Україні було вироблено 1,55 мільйона тонн м‘яса птиці, в 2014 році — 1,53 мільйона тонн, а в 2015 році — трохи більше 1 мільйона тонн.
Перспективи виробників курячого м’яса, виглядають краще, ніж у тваринників, так як вони перші змогли диверсифікувати свій експорт. «Компанії різко нарощують експорт курятини в країни ЄС, так як змогли отримати квоти», — говорить начальник відділу інвестиційного аналізу компанії Pro-Consulting Олександр Ткачов.
Крім того, під час кризи споживачі традиційно переходять на курятину як найбільш дешеве м‘ясо. Однак низький платоспроможний попит в результаті негативно позначиться і на цьому сегменті.
Все тваринники будуть страждати і від девальвації гривні, адже основна стаття їх витрат (покупка кормів) прив’язана до доларових цін на зернові. Останньою краплею може стати скорочення держпідтримки. У новому Податковому кодексі передбачено повернення на спецрахунки тільки 50% ПДВ для птахівників і свинарів і 80% — для скотарів. А МВФ в своїх останніх рекомендаціях Україні взагалі радить перевести аграріїв на загальну систему оподаткування.
«Через коливання курсу національної валюти і змін в податковому законодавстві, очікується подорожчання як покупних кормів (комбікормів), так і збільшення собівартості вирощування власних. Це, в свою чергу, негативно впливає на планові результати тваринництва в 2016 році», — підсумували в прес-службі компанії

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

У НБУ розповіли, злетить долар до 30 гривень

9 травня 2017, 20:04

В Україні знову обвалюється долар

8 травня 2017, 12:57

Останні новини за сьогодні: