Новини / Бізнес / Україна поставить новий рекорд експорту ЗРС
12 лютого 2013, 13:02
Розмір шрифта: А А А

Україна поставить новий рекорд експорту ЗРС

Україна поставить новий рекорд експорту ЗРС, залізорудна сировина, виробництво, ДП Укрпромзовнішекспертиза, Україна
Україна поставить новий рекорд експорту ЗРС

У 2013 році загальне виробництво товарної залізорудної сировини в Україні зросте на 1,9 млн тонн і досягне показника 81,9 млн. тонн. Про це йдеться в повідомленні ДП «Укрпромзовнішекспертиза».

«Збільшення виробництва буде викликано, у першу чергу, збільшенням попиту на експортних ринках реалізації вітчизняної продукції. Загальний обсяг експорту в 2013 році складе 36,5 млн тонн — це нове рекордне для України значення, — прогнозує аналітик УПЕ Дмитро Жовтяк. — Основним регіоном потенційного зростання експорту ми вважаємо Китай і Сербію при можливому відновленні роботи місцевого комбінату в Смедерево. Основним регіоном зниження експорту може бути Угорщина, яка практично припинила постачання ЗРС українського виробництва в кінці 2012 року».

В УПЕ прогнозують, що реалізація залізорудної сировини українськими виробниками на внутрішньому ринку в поточному році зросте до 45,4 млн тонн через очікуване зростання виплавки сталі при стабільних показниках імпорту.

За даними УПЕ, в минулому році фактичні експортні поставки ЗРС з України зросли до максимального значення за роки незалежності і склали 35,2 млн. тонн, що на 0,65 млн тонн більше, ніж у 2011 році. Головною причиною даного зростання стало зростання виплавки сталі в Китаї — основному світовому імпортері залізної руди, вважають експерти.

В той же час в минулому році поставки вітчизняної залізорудної сировини на внутрішній ринок України скоротилися до 44,6 млн тонн, що на 2,1 млн тонн менше, ніж роком раніше. Даний показник є мінімальним за останні три роки. Як відзначають в УПЕ, падіння поставок обумовлювалося не тільки зменшенням виплавки сталі українськими комбінатами, але і що виріс імпортом ЗРС, який за підсумками 2012 року складе 2,6 млн тонн.

У січні тодішній голова правління Південного гірничо-збагачувального комбінату Михайло Короленко (5 лютого призначений міністром промислової політики) прогнозував істотне посилення конкуренції між виробниками залізорудної сировини в 2013 році. На думку М.КОРОЛЕНКУ, великим іноземним імпортерам буде вигідно працювати з тими, хто готовий продавати якісну сировину за низькою ціною.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: