Новини / Бізнес / На свої чи не прожити: Потреба підприємств у позикових коштах росте, — НБУ
15 квітня 2015, 14:20
Розмір шрифта: А А А

На свої чи не прожити: Потреба підприємств у позикових коштах росте, — НБУ

На свої чи не прожити: Потреба підприємств у позикових коштах росте, - НБУ, підприємства, позикові кошти, Національний банк України, ділові очікування, банківський рахунок
На свої чи не прожити: Потреба підприємств у позикових коштах росте, — НБУ

Потреба українських підприємств у позикових коштах за три місяці зросла. Про це йдеться в аналітичному звіті Національного банку України (НБУ) «Ділові очікування підприємств України. I квартал 2015», опублікованому на сайті регулятора.

У повідомленні також йдеться, що незважаючи на зростання потреби в позикових коштах, частка тих респондентів, які беруть банківські кредити зменшилися – на 1,7 п.п. (До 35%) у порівнянні з попереднім кварталом.

Згідно з оцінками опитаних, стримуючими факторами в бажанні брати банківські кредити стали більш жорсткі умови доступу до такого роду коштів (на 0,5 п.п. до 68,8% збільшилася частка респондентів, які відзначають занадто високі процентні ставки по кредитах), значні коливання курсу гривні (39,3% відповідей, зростання на 4,5 п.п.) і наявність інших джерел фінансування (25,5% респондентів).

За даними звіту, в I кварталі 2015 виросла також частка респондентів, які планують отримати наступний кредит у гривні (до 88% в порівнянні з 86,5% у попередньому кварталі). Відсутність проблем з проведенням операцій з грошима, розміщеними на банківських, рахунках зазначив 81,1% респондентів.

Індекс ділових очікувань – агрегований показник очікуваного розвитку підприємств у наступні 12 місяців, розрахований по балансу відповідей респондентів щодо змін фінансово-економічного стану підприємства та майбутньої економічної активності.

Дані для Індексу ділових очікувань підприємств України збираються з опитувань, які щокварталу проводиться співробітниками територіальних управлінь НБУ з 2006 р

Для складання звіту за I квартал 2015 р, збір даних проводився з 13 лютого по 6 березня. Було опитано 942 підприємства, які представляють економіку за основними видами діяльності, формами власності в 22 регіонах країни (без урахування тимчасово окупованих територій АР Крим, а також Донецької та Луганської областей).

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: