Новини / Бізнес / Кабмін пропонує підвищити ставки плати за користування надрами
27 березня 2014, 17:17
Розмір шрифта: А А А

Кабмін пропонує підвищити ставки плати за користування надрами

Кабмін пропонує підвищити ставки плати за користування надрами, ставка податку, надрокористування, видобуток коксівного вугілля
Кабмін пропонує підвищити ставки плати за користування надрами

Уряд має намір підвищити ставки плати за користування надрами при видобутку до 0,75-1,5%, залізної руди — до 5% її вартості

Кабінет міністрів України пропонує парламенту підвищити ставку плати за користування надрами при видобутку коксівного вугілля з 0,4% до 1,5% його вартості, антрациту — з 0,5% до 1%, енергетичного вугілля — з 0,4% до 0,75%.

Відповідна ініціатива викладена в законопроекті «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання України» №4576, зареєстрованому в Раді 27 березня.

Згідно з документом, ставки плати за користування надрами при видобутку бурого вугілля і торфу уряд пропонує зберегти на рівні 1% його вартості.

У той же час ставку за користування надрами при видобутку залізної руди (руди чорних металів) пропонується підвищити з нинішніх 1,5-3,5% до 5%, уранової руди — з 3,5 до 5%. При цьому, на думку уряду, необхідно встановити єдину ставку плати за користування надрами при видобутку інших руд (крім руди чорних металів та уранової) — 5% (замість нинішніх 3,5-5%).

Згідно з законопроектом, ставки за користування надрами при видобутку нафти та конденсату збільшуються з 39 до 42% (при глибині видобутку до 5 км)і з 17 до 18% (при більшій глибині видобутку).

У той же час, плата за користування надрами при видобутку газу приватними компаніями підвищується з 25 до 28% (при глибині видобутку до 5 км), та з 14 до 15% (при більшій глибині видобутку). При видобутку газу підконтрольними державі компаніями ставки плати за надрокористування залишаються незмінними.

Законопроект також передбачає введення єдиної ставки плати за користування надрами при видобутку всіх неенергетичних, нерудних корисних копалин, води, грязей — 5% (замість нинішніх 2-7,5%).

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Україна очікує допомогу Канади в реформуванні системи надрокористування, — Семерак

22 червня 2016, 16:23

Останні новини за сьогодні: