Новини / Бізнес / У США співробітникам пропонують безкоштовний алкоголь в якості бонусу
30 червня 2013, 08:27
Розмір шрифта: А А А

У США співробітникам пропонують безкоштовний алкоголь в якості бонусу

У США співробітникам пропонують безкоштовний алкоголь в якості бонусу, Бонус, безкоштовне харчування, безкоштовний алкоголь, США, компанії
У США співробітникам пропонують безкоштовний алкоголь в якості бонусу

Безкоштовне харчування — важливий бонус для співробітників, але вже став звичним для багатьох компаній. А от у ряді американських офісів є і безкоштовний алкоголь. Співробітники, пише The Wall Street Journal, часто затримуються на роботі до «години коктейлю» і пізніше, тому багато фірм наповнюють бари і холодильники, щоб всі трохи розслабилися і затрималися на роботі довше, повідомляє РБ.
У бостонському рекламному агентстві Arnold Worldwide співробітники іноді збираються вечорами біля пивного автомата, якого вони прозвали Арні, — після того, як всі зустрічі з клієнтами успішно завершилися. Після ковтка домашнього пива вони не йдуть у сусідній бар, а сидять в офісі, базікають і обмінюються ідеями. Так, повідомляє видання, роблять все більше ЗМІ та IT-компаній, тому що робочий день там триває дуже довго. Є схожі бонуси і в компаніях Zillow (займається нерухомістю) і Yelp.
 Цей бонус, розповіли The Wall Street Journal представники компаній, допомагає залучати таланти, стимулює взаємодію між співробітниками різних підрозділів. Крім того, фахівці довше залишаються в офісі, кордон між особистим життям і роботою стає все більш розмитим.
Бонус знайшов як прихильників, так і супротивників
 Природно, експерти в галузі трудового права побоюються очевидних наслідків, на зразок, наприклад, водіння в нетверезому вигляді. Крім того, це може викликати незручність, адже деякі співробітники можуть зовсім не вживати алкоголь — через стан здоров‘я, релігійні переконання або з якихось інших причин. «Це благі наміри, але деякі люди можуть відчувати себе некомфортно», — коментує професор Уортонської школи бізнесу Ненсі Ротбард, яка вивчає соціалізацію на робочих місцях. Директор Startup Institute Христина Уоллес відзначає, що далеко не всіх фахівців приваблюють «братство» і особлива корпоративна культура стартапів.
 Періодично випивати з колегами — фактично частина трудового життя в різних країнах світу. Компанія Thrillist Media Group з Нью-Йорка пропонує співробітникам безкоштовне пиво, а також регулярно проводить дегустації спиртних напоїв. В якості причини появи такого бонусу глава компанії Бен Лерер називає саме те, що це дозволить затримати співробітників в офісі довше. Плюс робота приносить більше задоволення, і він не має нічого проти, якщо у співробітника на робочому столі стоїть пляшка пива.
 Деякі компанії, розповідаючи, що у них є бонус у вигляді щасливих годин з безкоштовним алкоголем, хочуть тим самим показати, що вони не нудні і не старомодні. Наприклад, в описі вакансій компанії Dropbox «віскі по п’ятницях» слід після таких пільг, як медична та стоматологічна страховки.
 Прихильники такого виду заохочення говорять, що можливість трохи випити на роботі допомагає співробітникам спілкуватися, а також відчувати цінність своєї роботи, коли, наприклад, можна всім разом прямо в офісі відзначити завершення складного проекту, і компанія це схвалює.
 Зрозуміло, безкоштовний алкоголь надається не в «безлімітному» режимі. Компанії стежать за тим, скільки алкогольних напоїв можуть спожити співробітники. Наприклад, у Arnold Worldwide співробітники отримують від трьох до п'яти «кредитів» на алкоголь на місяць. Іноді менеджери можуть виділити більше, щоб за щось винагородити своїх подчіненних. Можна припустити, що в російських компаніях такі варіанти заохочення вводити не можна — зі зрозумілих причин. Однак, наприклад, у Google Russia теж у холодильниках завжди стоїть пиво. Заборон на нього немає — співробітники можуть брати його, в принципі, в будь-який час дня. Правда, так ніхто в компанії не робить.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Діти переселенців зможуть безкоштовно харчуватися в школах і вузах

17 травня 2017, 16:26

З грошима США для України виникла плутанина

5 травня 2017, 08:55

Останні новини за сьогодні: