Новини / Бізнес / Для пенсіонерів-підприємців пропонують скасувати соціальний внесок
4 березня 2011, 19:39
Розмір шрифта: А А А

Для пенсіонерів-підприємців пропонують скасувати соціальний внесок

Для пенсіонерів-підприємців пропонують скасувати соціальний внесок, пенсіонери, інваліди, єдиний податок, соціальний внесок, Наталія Королевська, доходи, підприємці
Для пенсіонерів-підприємців пропонують скасувати соціальний внесок

Пенсіонери та інваліди, які працюють на єдиному податку, повинні бути звільнені від сплати єдиного соціального внеску. Про це заявила глава Комітету Верховної Ради України з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва Наталія Королевська під час web-конференції c відвідувачами порталу Tochka.net.

Відповідаючи на запитання пенсіонера-підприємця, чому держава змушує його перераховувати половину пенсії до Пенсійного фонду, Н. Королевська відзначила, що вважає такий порядок нелогічним і несправедливим.

«Пенсіонери, які все життя працювали, вже заробили собі на пенсію. Але її рівень такий, що вижити на пенсію без підтримки дітей або додаткових заробітків неможливо. Якщо ж пенсіонер проявляє підприємницьку активність і починає займатися бізнесом, він бере на себе додаткові ризики і змушений зі своєї пенсії виплачувати єдиний соціальний внесок. При цьому він віддає державі більшу частину своєї пенсії, не маючи гарантії, що отримає прибуток від підприємницької діяльності», — заявила Н. Королевська.

На думку народного депутата, такий порядок несправедливий і не стимулює пенсіонерів самих забезпечувати собі додаткові доходи. «Таким чином, держава вбиває підприємницьку активність, не заохочує самозайнятість і провокує бідність. Адже, організовуючи свою справу, пенсіонер нічого не просить у держави. Враховуючи, що пенсія ним була зароблена протягом всього життя, несправедливо вимагати, щоб пенсіонери шляхом сплати єдиного соціального внеску віддавали частину своєї пенсії в Пенсійний фонд», — вважає Н. Королевська.

Голова парламентського комітету зазначила, що спільно з Радою підприємців при Верховній Раді готує поправки до закону про єдиний соціальний внесок, які дозволять звільнити від сплати цього збору пенсіонерів та інвалідів, що працюють на єдиному податку. Також, на думку Н. Королевської, необхідно істотно зменшити ставку єдиного соціального внеску для підприємців-єдиноподатників передпенсійного віку. «Всі ці заходи дозволять поліпшити збирання цього податку, його адміністрування, а, значить, і збільшити доходи Пенсійного фонду, зупинять процеси тінізації економіки. Не секрет, що після вступу в силу з 1 січня 2011 року закону про соціальний внесок, багато дрібні підприємці змушені були піти в тінь, тому що їхні доходи не дозволяють їм платити цей податок у повному обсязі. Наше завдання, створити такі умови, щоб і підприємці могли працювати в легальному полі і податки збиралися», — вважає Н. Королевська.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Життя без бар'єрів: Мінрегіон зобов’язав будувати доступні для інвалідів будівлі

22 березня, 08:19

Останні новини за сьогодні: