Новини / Бізнес / Українцям дозволили не подавати щомісячну декларацію податків на доходи фізосіб при відсутності найманих працівників
27 березня 2011, 14:37
Розмір шрифта: А А А

Українцям дозволили не подавати щомісячну декларацію податків на доходи фізосіб при відсутності найманих працівників

Українцям дозволили не подавати щомісячну декларацію податків на доходи фізосіб при відсутності найманих працівників, фізичні особи, наймані працівники, декларація з податку з доходів фізосіб, платники податків, податкові агенти
Українцям дозволили не подавати щомісячну декларацію податків на доходи фізосіб при відсутності найманих працівників

Податкові агенти, які не мають найманих працівників та не проводять нарахування доходів фізичним особам, можуть не подавати щомісячну декларацію з податку з доходів фізосіб, йдеться в повідомленні Державної податкової служби України.

Варто відзначити, що на сайті ДПСУ оприлюднені відповідні листи глави відомства Віталія Захарченко до регіональних органів податкової служби.

Згідно з листами, скасовані також штрафні санкції до юридичних осіб та фізичним особам-підприємцям у зв‘язку з порушенням строків подання вищезазначеної податкової декларації за минулі звітні періоди (січень-лютий 2011 року).

«Податкові агенти, які не мають найманих працівників та не проводять нарахування доходів фізичним особам у звітному місяці, можуть не подавати до податкового органу декларацію з податку на доходи фізичних осіб за відповідний звітний період», — говориться в прес-релізі.

Такі заходи прийняті, щоб уникнути додаткового навантаження на платників податків і витрат часу, пов’язаних із заповненням та поданням вищезгаданої звітності. Норма буде діяти до внесення відповідних змін до Податкового кодексу України або прийняття нових нормативно-правових актів.

Нагадаємо, що застосування такої форми декларування даного податку було ініційовано міністерством фінансів і регулюється нормами ст.176 Податкового кодексу України.

Згідно з цими нормами, особи, які мають статус податкових агентів, повинні щомісяця подавати до органів податкової служби за місцем реєстрації податкову декларацію з податку на доходи фізичних осіб за формою, встановленою центральним податковим органом, про загальні суми доходів, нарахованих (виплачених, наданийних) на користь платників податку, і загальні суми податку на доходи фізичних осіб, утримані з цих доходів, а також обсяги перерахованого податку до бюджету.

Податковим агентом з податку на доходи фізичних осіб, відповідно до Податкового кодексу, є юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ), самозайнята особа, представництво нерезидента — юрособи, незалежно від організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками та/абоформи нарахування доходу (у грошовій чи негрошовій формі).

 ДПСУ на період прийняття податкової декларації з податку з доходів фізосіб, для усунення проблеми черг у податкових інспекціях, збільшила робочий день інспекцій та передбачила їх роботу також у вихідні дні.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Змінено порядок оподаткування спадщини

19 квітня 2017, 17:27

В Україні спростили оподаткування спадщини

26 березня 2017, 19:41

Роботодавці почали частіше укладати трудові договори з найманими працівниками

26 березня 2017, 14:35

Останні новини за сьогодні: