Новини / Бізнес / Прибуток російських банків в Україні скоротився
28 липня 2014, 12:13
Розмір шрифта: А А А

Прибуток російських банків в Україні скоротився

Прибуток російських банків в Україні скоротився, російський банк, прибуток, дочірня структура
Прибуток російських банків в Україні скоротився

Конфлікт між Москвою і Києвом позначився на українському бізнесі найбільших дочірніх структур російських банків, прибуток яких в Україні скоротився. Про це пише видання «Коммерсантъ».

Українські банки опублікували звітність за перше півріччя за вимогами Нацбанку України (НБУ). Так, український ВТБ отримав збиток у розмірі 229,3 млн гривень проти чистого прибутку за той же період 2013 року в 160,2 млн гривень. Чистий прибуток Сбербанку скоротився вдесятеро: 11,9 млн проти 124,4 млн гривень. Трохи краща ситуація у Альфа-банку (формально не будучи дочірнім російському Альфа-банку, що входить в одну з них групу): його чистий прибуток скоротився з 4 млн до 1,5 млн гривень.
Єдиною дочірньою структурою великих російських банків, поліпшивши результат, став підконтрольний ЗЕБу Промінвестбанк. Його чистий прибуток за квартал склав 325 млн гривень (проти 2,67 млрд гривень збитку у другому кварталі 2013 року). Якщо ж порівнювати другий квартал з першим (коли банк показав чистий прибуток у 549,5 млн гривень), і у нього помітно ослаблення фінансового результату.

Як випливає з офіційних коментарів до звітів, причиною погіршення стала необхідність збільшення відрахувань у резерви на тлі погіршення якості обслуговування боргів. Так, у ВТБ у другому кварталі відрахування в резерви під знецінення звичайних і міжбанківських кредитів склали 1,26 млрд гривень проти розпуску резервів на 807 млн гривень у першому кварталі, у Ощадбанку — 801,58 млн гривень, що на 26,6% більше, ніж у першому кварталі, в Альфа-банку — 1,1 млрд гривень за квартал (зростання порівняно на 47,8%). У Промінвестбанку відрахування в резерви склали 73,9 млн гривень, у той час як у першому кварталі він відновив резерви на 298,8 млн гривень. «Зростання витрат пов‘язаний з непростою економічною і політичною ситуацією в країні, яка відбилася на спроможність позичальників обслуговувати свої борги», — йдеться в повідомленні українського Альфа-банку. Прямий вплив на резервування надають догляд українських банків з Криму і військові дії на Сході України, вказав банк.
Ще одним загальним трендом стало зростання запозичень від материнських структур на тлі відтоку клієнтських коштів. Так, у Ощадбанку зростання зобов’язань перед банками у другому кварталі склало 17%, а їх обсяг до 1 липня збільшився до 20,4 млрд руб., у ВТБ цей показник за квартал зріс на 23,3%, до 15,98 млрд руб., в Альфа-банку — на 13,2%, до 5,4 млрд гривень, у Промінвестбанку — на 6,2%, — до 25,5 млрд гривень. У звітності не вказано, звідки прийшли кошти. «В основному це фондування від головних російських банків або груп, в які входять українські банки»,- говорить джерело «Ъ» в одному з російських держбанків.

Таким чином, українські «дочки» намагаються частково компенсувати відтік клієнтських коштів. У Ощадбанку їх обсяг зменшився за квартал на 19,27%, до 15,8 млрд гривень, у ВТБ — на 11,4%, до 8,23 млрд гривень, в Альфа-банку — на 7,1%, до 16,8 млрд гривен. Єдиним винятком став Промінвестбанк, який показав зростання клієнтських коштів на 8,1%, до 15,073 млрд руб.«Результат почасти можна пояснити тим, що цей банк менше асоціюється з російською материнською структурою, оскільки носить не пов'язану з нею назву, крім того, він спочатку був українським (ВЕБ купив банк у 2009 році)», — вважають в одному з російських банків, представлених в Україні.

Між тим, незважаючи на складності, головні структури перелічених українських банків не готові відмовлятися від бізнесу в країні.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Банк Порошенко помітно наростив прибуток

5 травня 2017, 17:25

Найдорожчий за собівартістю смартфон — Samsung Galaxy S8

26 квітня 2017, 09:27

Останні новини за сьогодні: