Новини / Бізнес / Експерт назвав причини завищених тарифів на комуналку
31 січня 2017, 09:54
Розмір шрифта: А А А

Експерт назвав причини завищених тарифів на комуналку

Експерт назвав причини завищених тарифів на комуналку, комунальні тарифи, ринок енергоносіїв, Дмитро Фірташ
Експерт назвав причини завищених тарифів на комуналку

Більшість енергетичних законів в Україні не працює

Навести порядок в комунальних тарифах і на ринку енергоносіїв просто — достатньо усунути причини, що заважають роботі законів, які регулюють галузь. Таку думку UBR.ua висловив екс-міністр з питань ЖКГ Олексій Кучеренко.

«Не треба штампувати масу нових законів. Досить розібратися, чому не працюють наявні. 25 років тому діяло всього 100 законів, але всі вони працювали», — підкреслив Кучеренко. Яскравим прикладом непрацюючого екс-міністр вважає закон про ринок газу.

«Є закон про оптовий ринок газу. Де його дію на самому ринку? Так, якось промисловці домовляються, у них є система дисконтів. Але сам підхід до ринку абсурдний. Як виявляється, Нафтогаз закуповує всі ці обсяги. Як при живому Нафтогазі- монополістові з'явитися риноку газу? Ця структура володіє транзитом, сховищами, компанією Укргазвидобування і ще до 60% в Укрнафті. Це тотальний монополіст. А нам кажуть про ринок газу», — зазначив Кучеренко.

Аналогічна ситуація, на думку експерта, з облгазами. 70% сектора газорозподілу в Україні належать одному олігарху — Дмитру Фірташу. Через монополізм на ринку енергетики, його також неможливо зробити ринковим.

«Як запустити ринок, якщо є Енергоатом, який генерує 45% електроенергії і компанія ДТЕК, яка займає на ринку теплової енергії до 80%. Покажіть, хто з ким буде конкурувати? Для конкуренції ринок треба доробити і демонополізувати. Ну а якщо у нас склалася така структура власності, то він взагалі по-іншому повинен управлятися. Тоді треба інтегруватися в європейський ринок і будувати ринок разом з ними», — додав Олексій Кучеренко.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Стало відомо, хто найбільше платить за комуналку

1 червня 2017, 20:35

Статистика мовить про зниження цін на продукти харчування

21 травня 2017, 19:18

Киянам спростять оплату за «комуналку»: як буде працювати нова система

18 травня 2017, 14:48

Укрпошта відновила оплату комуналки без комісій

16 травня 2017, 17:19

Останні новини за сьогодні: