Новини / Бізнес / «Укртелеком» продасть папери
12 жовтня 2010, 17:14
Розмір шрифта: А А А

«Укртелеком» продасть папери

«Укртелеком» продасть папери, Укртелеком, облігації, мережа, борги, Ольга Сливінська, Олександр Паращій, Кабінет Міністрів, фінансовий план, гроші
«Укртелеком» продасть папери

Головний телеком-актив країни — компанія «Укртелеком» — випускає облігації на суму 275 млн. грн.

Компанія обіцяє витратити залучені гроші на розвиток перспективних послуг та будівництво нових мереж. Однак, на думку аналітиків, гроші потрібні «Укртелекому» в першу чергу для погашення боргів. Згідно з проспектом емісії, з 19 жовтня 2010 р. «Укртелеком» починає розміщення на Українській біржі облігацій серій J, K номіналом 1 тис. грн. При цьому остаточна дата розміщення облігацій серії J на суму 125 млн. грн. — 19 квітня 2011 р., серії К на 150 млн. грн. — 19 липня 2011 Термін обігу облігацій — один рік. Умовами передбачена щоквартальна виплата доходу за ставкою 17% річних. Андеррайтером випуску виступила інвесткомпанія «Трійка Діалог Україна».

На думку аналітиків, на облігації «Укртелекому» покупець знайдеться. «Зараз відбувається процес відновлення і відродження ринку внутрішніх облігацій. З кожним днем все більше компаній повідомляють про свої плани розміщувати папери. Ми вважаємо, що облігації «Укртелекому» будуть користуватися попитом за умови, що прибутковість буде перебувати в районі 18-20%», — розповіла Ольга Сливінська, аналітик ІК Dragon Capital. За словами Олександра Паращія, аналітика ІК BG Capital, можлива приватизація компанії навряд чи якось вплине на інтерес до облігацій. «В останні дні держоблігації внутрішньої позики з погашенням через рік купуються з дохідністю 10% -12%, що робить папери Укртелекому з прибутковістю 17% відносно привабливими. Папери будуть в першу чергу цікаві місцевим банкам, у яких сьогодні накопичилася надмірна ліквідність», — вважає пан Паращій.

Кабмін затвердив фінансовий план ВАТ «Укртелеком». Влада чекає від держоператора збільшення чистого доходу більше ніж на чверть — до 8 млрд. грн. Чистий прибуток компанії за січень-червень 2010 р. склав 47,97 млн. грн. проти збитку в 124,13 млн. грн. за аналогічний період минулого року. Чистий дохід за перше півріччя поточного року зріс на 3,3% — до 3 млрд. 402,5 млн. грн., А операційний прибуток виріс більш ніж у сім разів — до 130,5 млн. грн. Для порівняння: за підсумками 2009 р. «Укртелеком» отримав чистий дохід у 6,87 млрд. грн.

У проспекті емісії телекомоператорів стверджує, що, згідно з фінпланом на 2010 р., компанія інвестує 1,107 млрд. грн., З яких 651 млн. грн. на різні проекти широкосмугового доступу в інтернет, на розвиток мережі мобільного зв‘язку — 222,8 млн. грн., А на реконструкцію магістральної мережі та модернізацію транспортної ip-мережі — 119 082 тис. грн. Так що залучені кошти «Укртелеком» обіцяє направити на забезпечення надійної експлуатації та підвищення ефективності телекомунікаційної мережі, будівництво та модернізацію мережевої інфраструктури, зокрема, оптоволоконних ліній та мережі мобільного зв’язку третього покоління, розвиток перспективних послуг, у тому числі надання широкосмуговогоінтернет-доступу, міжнародної телефонії з використанням IP-технологій, впровадження конвергентних послуг зв'язку.

На думку експертів, в першу чергу гроші потрібні на погашення боргів. Олександр Паращій вважає, що залучення 275 млн. грн. допоможе «Укртелекому» вчасно погасити облігації серії «В» у липні 2011 р.без шкоди для фінансування програми розвитку компанії. «У компанії досить велика заборгованість, яка склала $ 379 млн. на кінець першого півріччя, з них $ 132 млн. — короткострокова. Показник борг/EBITDA становить при цьому близько двох. Залучення грошей з локального ринку дозволить компанії частково погасити наявну короткострокову заборгованість», — резюмує Ольга Сливінська.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: