Новини / Бізнес / Витрати на виставки та ярмарки: особливості обліку
27 листопада 2012, 10:38
Розмір шрифта: А А А

Витрати на виставки та ярмарки: особливості обліку

Витрати на виставки та ярмарки: особливості обліку, витрати, платники податків, участь у виставках і ярмарках, реалізація товарів
Витрати на виставки та ярмарки: особливості обліку

Витрати, понесені платником податку у зв‘язку з участю у виставках та ярмарках, враховуються при визначенні об’єкта оподаткування як витрати на збут та визнаються витратами того звітного періоду, в якому вони були здійснені, згідно з правилами ведення бухгалтерського обліку. Про це повідомили в Державній податковій службі (ДПС) в Херсонській області.

Згідно з п. 138.1 ст. 138 Податкового кодексу України (ПКУ), витрати, що враховуються при обчисленні об‘єкта оподаткування, складаються, зокрема, із витрат операційної діяльності, до яких належать і витрати на збут.

 Визначення таких понять, як «виставка» і «ярмарок», наведені в Концепції розвитку виставково-ярмаркової діяльності, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2007 року № 1065.

«Виставка — це захід, пов’язаний з демонстрацією продукції, товарів і послуг, яке сприяє просуванню їх на внутрішній та зовнішній ринок з урахуванням його кон‘юнктури, створенню умов для проведення ділових переговорів з метою укладення договорів про постачання або протоколів про наміри, створення спільних підприємств, отримання інвестицій.

Ярмарок — захід, безпосередньо пов’язаний з роздрібною або оптовою торгівлею, проводиться регулярно в певному місці і в певний термін», — йдеться в постанові.

 Таким чином, оскільки виставки та ярмарки є заходами безпосередньо пов‘язаними з просуванням і реалізацією товарів, то витрати, понесені платником податку у зв’язку з участю в таких виставках та ярмарках, враховуються як витрати на збут при визначенні об'єкта оподаткування. У той же час, такі витрати визнаються витратами того звітного періоду, в якому вони були здійснені, згідно з правилами ведення бухгалтерського обліку.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Експерт назвав ідеальну зарплату для українців

28 травня 2017, 13:20

Євробачення в Україні не окупилося — ЗМІ

18 травня 2017, 14:54

Гройсман має намір перевірити витрати на Євробачення

13 травня 2017, 09:05

Останні новини за сьогодні: