Новини / Бізнес / Прем'єр розповів про економічні звершення
2 березня 2013, 16:02
Розмір шрифта: А А А

Прем'єр розповів про економічні звершення

Прем'єр розповів про економічні звершення, активізація національної економіки, підтримка експорту, імпортозаміщення, Микола Азаров
Прем'єр розповів про економічні звершення

Перший день весни ознаменувався відразу двома важливими подіями: перші особи держави тримали відповідь перед народом.

Вдень Віктор Янукович дав розширену прес-конференцію для вітчизняних та зарубіжних журналістів, а ввечері Микола Азаров у програмі «Шустер-live» розповів про своє бачення активізації національної економіки. Вікторія Назарова Перша частина програми Савіка Шустера була виключно камерної: четверо провідних політологів — Кость Бондаренко, Володимир Фесенко, Вадим Карасьов та Андрій Єрмолаєв слухали доповідь прем‘єра про те, що зроблено, що робиться і що належить зробити в найближчі два роки. Саме на такий період розрахована програма, розроблена новим складом Кабінету міністрів. Програма, зізнався прем’єр, з‘явилася не сама по собі. А як відповідь на світову економічну кризу. Тому як альтернативи у країни немає: треба в що б то не стало якомога швидше вибратися з економічної прірви.

«Програма складається з блоків. Перше — максимальна підтримка експорту. Все, що працює на експорт, ми повинні підтримати … Друге — імпортозаміщення, підтримка українських технологій, виробництв з високою доданою вартістю», — зазначив Азаров. І для більшої переконливості додав, що для виконання програми з держбюджету виділено 50 мільярдів гривень. Все буде вирішуватися в економіці, але ніяк не в політиці, неодноразово повторював прем’єр-міністр. Буде прорив в економіці — будуть підвищені соціальні стандарти. І тільки тоді народ повірить, що стабілізація економіки можлива. «Настав момент істини» — підсумував презентацію програми прем‘єр. Не залишилася в тіні і тема, яка зараз, як ніколи раніше, народ і хвилює: якість вітчизняних доріг.

Розповідаючи про плани уряду про будівництво нових і якісних доріг, а також реконструкції абсолютно убитих, прем’єр дав опонентам козир. Коли політологи спробували повернути розмову в русло непомірного крадіжки при будівництві та ремонті доріг — на 222 мільйони гривень, Микола Азаров поставився до цього скептично. Мовляв, вкрали на якихось п‘ять копійок. Ця фраза послужила каталізатором потужного шквалу звернень глядачів, які Петро Мага тут же озвучив. Але прем’єр вийшов із ситуації гідно і розклав по поличках мало не всю технологію виготовлення дорожнього полотна. І запевнив, що дороги європейського рівня в Україні будуть, тому як і тут альтернативи у країни немає. Треба тільки знайти резерви і будувати якісно і надовго. А ось заява прем‘єр-міністра про те, що Росії таки доведеться знизити ціну на газ для України, викликало бурхливі оплески аудиторії. І до кінця виступу Миколи Азарова довіру людей до його слів значно зросла в порівнянні з початком ефіру.

Однак справжня буря емоцій чекала аудиторію в наступній частині програми. Мова йшла про недавньому саміті в Брюсселі, де вирішувалося українське питання — про асоціацію членства в ЄС. Звітував за результатами поїздки до Брюсселя віце-прем’єр-міністр України Юрій Бойко. «Перспектива та шлях до підписання угоди про Асоціацію та ЗВТ з ЄС для нас незмінні. І ми маємо намір це виконати», — заявив він. Опоненти тут же не забули вставити свої п‘ять копійок: а як же Митний союз? Все, як колись — і вашим, і нашим. Ірина Геращенко спробувала апелювати до совісті влада: пора чесно сказати Москві, що за її спиною ми відчайдушно рвемося в Європу. Юрій Бойко був незворушний: «Ми будемо вибирати ту модель, яка буде відповідати нашим інтересам». І підкреслив, що така позиція Президента. І він в ній послідовний. Намагаючись вгамувати запал опонентів, які кричали, що Україні необхідно рухатися виключно в Європу, Юрій Бойко нагадав, що в світі немає ідеальних моделей — ні економічних, ні політичних. Потрібно вибирати те, що вигідно країні. А те, що відбувається, зауважив віце-прем’єр-міністр, нагадує епізоди громадянської війни: червоні проти білих. Всі воюють, доводять свою правоту, замість того, щоб тверезо і розсудливо, а головне — на благо країни — оцінити ситуацію. Анатолій Гриценко попросив слова, тому як у нього були дві новини — добра і погана. Приємна, що настала весна, а з поганих — в Європу нас не приймуть. Поманила і кинуть. От і вся розповідь. І в Митному союзі ми не дуже потрібні, Росія наших літаків не купить, резюмував опозиціонер. Тільки от чомусь посоромився пан Гриценко розповісти, що Європа чекає від нас не тільки економічних реформ, а й політичної стабільності. А останній чинник у нас дуже далекий від ідеалу. Не без старань опозиції. 

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Тарас Шевченко має понад 500 живих нащадків

13 березня 2017, 10:03

Укртелеком почав надавати «хмарні» послуги на базі дата-центру, розташованого на території ЄС

26 листопада 2016, 18:41

Україна вийшла на поріг революції масової культури

23 вересня 2016, 17:13

Останні новини за сьогодні: