Новини / Бізнес / Уряд пропонує розділити «спрощенців» на три категорії
18 травня 2011, 10:06
Розмір шрифта: А А А

Уряд пропонує розділити «спрощенців» на три категорії

Уряд пропонує розділити "спрощенців" на три категорії, фізичні особи-підприємці, спрощена система оподаткування, дохід, Кабінет Міністрів, Податковий кодекс України, податок на прибуток
Уряд пропонує розділити «спрощенців» на три категорії

Фізичні особи-підприємці, які працюють на спрощеній системі оподаткування, повинні бути розділені на три категорії в залежності від залучення найманих працівників, обсягу доходу.

Така ініціатива Кабінету міністрів міститься в законопроекті «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України (про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб‘єктів малого підприємництва)»№ 8521 зареєстрований днями в парламенті.

Уряд пропонує прив’язати ставку єдиного податку до рівня мінімальної заробітної плати (м.з.п.), а також зобов‘язати «спрощенців» реєструватися як платникам податку на додану вартість (ПДВ) у випадку надання послуг таким платникам.

Документом, зокрема пропонується скасувати норму Податкового кодексу, якою запроваджено заборону юрособам відносити закупівлі товарів і послуг у «спрощенців»-фізосіб на валові витрати при визначенні об’єкта обкладення податком на прибуток, тобто фактично обкладати їх за ставкою податку на прибуток.

У свою чергу, прес-служба Державної податкової служби України (ДПСУ), яка брала участь у розробці документа, повідомила у вівторок, що даним законопроектом передбачено ослаблення фіскального навантаження на ділові кола, розширення економічних можливості для ведення підприємницької діяльностіьность та спрощення механізму адміністрування податків.

«У його основу покладено ретельний, всебічний аналіз норм, їх обговорення та узгодження з підприємцями, професійними асоціаціями та громадськістю», — йдеться в повідомленні.

Як повідомила ДПСУ, до першої будуть віднесені особи, які не використовують працю найманих працівників, і обсяг доходів яких не перевищує 150 мінімальних заробітних плат (близько 150 тис. грн.) Для таких підприємств встановлюється ставка податку в межах від 1 до 10% мінімальної заробітної плати (10-100 грн).

Друга категорія — особи, які використовують працю не більше 10 найманих осіб, а обсяг доходу не перевищує 1 тис. мінімальних заробітних плат (близько 1 млн грн).

Ставка — від 2 до 20% мінімальної заробітної плати (20-200 грн).

У свою чергу, ставка для третьої категорії встановлюється на рівні 3% від отриманої виручки за умови сплати ПДВ або 5% без сплати ПДВ.

До неї належать особи, які мають не більше 10 найманих осіб та обсяг доходу не перевищує 2 тис. мінімальних заробітних плат (близько 2 млн грн).

У разі отримання доходу з порушенням вимог застосування спрощеної системи передбачено оподаткування за ставкою податку у розмірі 15% — для платників першої і другої категорії та за подвійною ставкою податку — для платників третьої категорії.

«Мова йде про застосування платником податку іншого способу розрахунків, здійснення діяльності, не зазначеної у свідоцтві, перевищення граничного обсягу доходу і т.д.», — йдеться в повідомленні ДПСУ.

Крім того, законопроект також визначає випадки анулювання органами податкової служби свідоцтва платника єдиного податку, зокрема, у разі виникнення податкової заборгованості по сплаті податку, здійснення господарської діяльності, на яку не поширюється спрощена система, понадня граничного обсягу доходу і т.д.

Як повідомляється, у розробці проекту закону взяли участь фахівці Міністерства фінансів України, ДПСУ та інших центральних органів виконавчої влади.

В даний час щодо спрощеної системи оподаткування до внесення відповідних змін до Податкового кодексу, який вступив в силу з 1 січня 2011 року, продовжує діяти указ президента «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб‘єктів малого підприємництва»№ 727/98 від 3 липня 1998 року.

Крім того, з 1 квітня 2011 розділом III Податкового кодексу, який регулює оподаткування прибутку підприємств, зокрема, введено замкнений юрособам відносити закупівлі товарів і послуг у «спрощенців»-Фізосіб на валові витрати при визначенні об’єкта обкладення податком на прибуток, тобто фактично обкладати їх за ставкою податку на прибуток.

Раніше перший віце-прем'єр-міністр економічного розвитку і торгівлі Андрій Клюєва повідомляв, що ряд міністерств і відомств повинні до 20 травня надати уряду результати аналізу діяльності фізичних осіб-підприємців, які перебувають на спрощеній системі оподаткування.

Крім того, в парламенті групою депутатів, уже зареєстрований альтернативний законопроект щодо врегулювання діяльності «спрощенців».

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: