Новини / Бізнес / Розмір і форма орендної плати за земельну ділянку
12 лютого 2013, 12:56
Розмір шрифта: А А А

Розмір і форма орендної плати за земельну ділянку

Розмір і форма орендної плати за земельну ділянку, орендна плата, земельна ділянка, Сільськогосподарське виробництво
Розмір і форма орендної плати за земельну ділянку

Опитування фермерів і керівників с / г підприємств, проведений в рамках проекту «Барометр земельної реформи», вивчав умови, на яких с / г виробники орендують земельні ділянки. Більшість с / г виробників платять за оренду землі чи продукцією, або частково продукцією і частково грошима. У грошовому еквіваленті орендна плата коливається від 200 грн. до більш ніж 600 грн. за 1 га землі.

Форма і розмір орендної плати за земельну ділянку, а також своєчасність оплати оренди досліджувалися в опитуванні с / г виробників, проведеному в рамках проекту «Барометр земельної реформи». 52 або 16,1% з 62 опитаних с / г виробників повідомили, що використовують орендовані земельні ділянки для ведення товарного с / г виробництва.

Більшість з них сплачує орендну плату за землю в натуральному вигляді — продукцією і послугами (38,5%) або частково продукцією та послугами і частково грошима (48,1%). Ще деяка частка с / г виробників (9,6%) платить за оренду грошима і дуже мало (3,8%) платить за оренду грошима і послугами. В Автономній республіці Крим та в Хмельницькій області с / г виробники в основному розплачуються за оренду тільки в натуральному вигляді. У Дніпропетровській області поширеною формою оплати є оплата частково продукцією і частково послугами.

Попередні опитування с / г виробників продемонстрували, що існує помітна різниця в розмірі орендної плати за землю, яка залежить від того, кому належить ділянка землі. Так, за результатами опитування с / г виробників семи регіонів України Центром соціальних експертиз в 2010 році, середній розмір орендної плати за 1 га землі починався від 267 грн. за 1 га землі в державній власності і досягав більше 500 грн. за 1 га землі тій, яка перебувала у власності іншої с / г підприємства.

С / г виробники, опитані в дослідженні проекту «Барометр земельної реформи», за попередній рік сплатили в основному від 200 грн. до більш ніж 600 грн. за 1 га землі. Поширена сума орендної плати — від 400 до 600 грн. Таку суму назвали 44,7% с / г виробників. 21,3% повідомили, що заплатили від 200 до 400 грн., А 29,8% сплатили більше 600 грн. орендної плати за 1 га землі.

Дорожче коштувала с / г земля орендарям Дніпропетровській області. Більше половини с / г виробників цього регіону (58,1%) сплатили від 400 до 600 грн. орендної плати за 1 га землі в 2011 році, а 29% заплатили більше 600 грн. У Хмельницькій області с / г виробники діляться приблизно на рівні частки за величиною орендної плати за 2011 рік. А в АР Крим орендні ставки маленькі в порівнянні з іншими областями. 80% с / г виробників Криму заплатили менше, ніж 400 грн. за оренду землі в 2011 році. Крім цього, всі опитані с / г виробники, які орендують земельні ділянки, повідомили, що вчасно сплачують орендну плату.

І в ув'язненні, розмір плати, яку сплачують с / г виробники за оренду земельної ділянки для ведення товарного с / г виробництва починається з позначки 200 грн. за гектар на рік і досягає більше 600 грн. Більшість з них повністю або частково платять оренду в натуральному вигляді — послугами і продукцією.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Верховна Рада не змогла дати старт земельній реформі

18 травня 2017, 19:46

Євробачення підняло оренду квартир до рекордних позначок

11 травня 2017, 18:19

Кличко пропонує замість землі виплачувати учасникам АТО гроші

24 квітня 2017, 20:22

Останні новини за сьогодні: