Новини / Бізнес / Нові правила реєстрації незалежної діяльності
1 лютого 2013, 10:43
Розмір шрифта: А А А

Нові правила реєстрації незалежної діяльності

Нові правила реєстрації незалежної діяльності, незалежна професійна діяльність, рід діяльності, Міністерство доходів і зборів, податок
Нові правила реєстрації незалежної діяльності

Фізичні особи, які мають намір займатися незалежною професійною діяльністю, повинні зареєструвати свою діяльність, отримати відповідне свідоцтво про реєстрацію та протягом 10 днів після отримання свідоцтва стати на облік в податкових органах. Про це йдеться в роз‘ясненні Міністерства доходів і зборів.

Згідно з роз’ясненням, для реєстрації у податкових органах необхідно подати заявку та перелік документів за місцем проживання особисто, рекомендованим листом або за допомогою уповноваженої особи. Постановка на облік здійснюється не пізніше наступного робочого дня з моменту подання пакета документів, повідомляє УНІАН.

У Міндоходов також звертають увагу, що доходи фізичної особи, отримані протягом року, оподатковуються за ставкою 15%. Якщо обсяг доходів перевищує 10-кратний розмір мінімальної заробітної плати (1147 грн), він оподатковується за ставкою 17%.

Незалежна професійна діяльність, відповідно до роз‘яснення, — це діяльність в науковій, літературній, артистичній, художній, освітній або викладацькій сфері. Сюди ж входить діяльність лікарів, приватних нотаріусів, адвокатів, аудиторів, бухгалтерів, оцінщиків, інженерів чи архітекторів, місіонерів (або людей, пов’язаних з релігійною діяльністю), а також будь-яка інша подібна діяльність за умови, що нею займається людина, яка не є найнятим працівником або підприємцем, і який використовує працю не більше 4 найнятих співробітників.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

До літа українцям готують нові податкові сюрпризи

30 травня 2017, 16:17

Все більше українців починають платити податки в Польщі

30 травня 2017, 15:45

Останні новини за сьогодні: