Новини / Бізнес / У світі рекордно скоротилися обсяги спаму
6 липня 2011, 11:15
Розмір шрифта: А А А

У світі рекордно скоротилися обсяги спаму

 У світі рекордно скоротилися обсяги спаму, спам, електронна пошта, Рунет, Марія Неместікова, інтернет-провайдер
У світі рекордно скоротилися обсяги спаму

Обсяги спаму — небажаних повідомлень, які розсилаються електронною поштою — стрімко знижуються по всьому світу. Рік тому, в липні 2010 року кількість листів зі спамом, за даними Symantec Intelligence, складала 225 млрд у день. Менш ніж за рік, до червня 2011, цей показник впав на 82,2% до приблизно 40 млрд.

Правда, в Рунеті, як розповіла провідний аналітик «Лабораторії Касперського» Марія Намєстникова, потік спаму знизився восени 2010 року, а зараз практично повернувся на рівень річної давнини.

Експерт з комп‘ютерної безпеки і колишній репортер газети Washington Post Брайан Кребс приписує більшу частину заслуг в позбавленні людства від спаму поліцейським і експертам, які отримали допомогу від інтернет-провайдерів.

За його словами, статистика наочно демонструє значне падіння рівня спаму після того, як правоохоронці в різних країнах об’єднали свої зусилля і вивели з ладу найбільші ботнети (мережі із заражених комп‘ютерів, що розсилають спам і провідних DDoS-атаки), на частку яких припадало більше 40% всього спаму.

Наприклад, ботнет Rustock був найбільшим джерелом спаму в світі, ця мережа складалася з близько 150 тисяч машин, що розсилають 30 млрд спамерських повідомлень в добу. Адміністрація ботнету використовувала ряд спеціальних технологій, які робили скрутній виявлення заражених комп’ютерів.

За даними експертів, відразу після відключення Rustock (з 16 по 19 березня), кількість щоденних заражень користувача комп‘ютерів шкідливим ПЗ, яке включає комп’ютер в бот-мережа, знизилося до приблизно 150 тисяч випадків. У перших числах березня, коли Rustock ще був активний, цей показник упевнено наближається до 400 тисячам заражень.

Слідом за Rustock в квітні під ударами правоохоронців упав інший великий ботнет Coreflood, який налічував близько 2 млн заражених машин.

Однак, підкреслюють експерти, розслаблятися не варто — заробляють мільйони доларів на спам і інтенет-шахрайстві хакери не збираються відмовлятися від своєї улюбленої роботи.

У Мережі з‘явився, і вже заразив кілька мільйонів комп’ютерів «розумний» вірус TDL-4, не тільки «порабощающей»інфіковану систему, але і зачищають її від «конкуруючих» хакерських програм.

Крім того, скорочення обсягів спаму в електронній пошті може бути пов'язано з падінням популярності цього способу спілкування. Люди, особливо молоді, все частіше використовують соціальні мережі і Twitter. Закономірно, що і спамери починають освоювати нові мережеві ресурси.

Так, на початку літа стало відомо про випадки розсилання спаму голосового через систему інтернет-телефонії Skype. У травні поточного року спамерам менш ніж за тиждень вдалося знайти спаринку в оновленій системі безпеки найбільшої світової соціальної мережі Facebook.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: