Новини / Бізнес / Роскосмос має намір позбавитися від української залежності за 2 роки
28 липня 2014, 14:08
Розмір шрифта: А А А

Роскосмос має намір позбавитися від української залежності за 2 роки

Роскосмос має намір позбавитися від української залежності за 2 роки, Роскосмос, залежність, космічна галузь, сировина
Роскосмос має намір позбавитися від української залежності за 2 роки

Роскосмос вважає, що протягом двох років зможе усунути залежність вітчизняної космічної галузі від українських комплектуючих. Про це йдеться в доповіді заступника голови відомства Анатолія Шилова, який повинен бути 28 липня представлений Володимиру Путіну, повідомляє видання «Коммерсантъ».

Як підрахували в Роскосмосі, для вирішення цього завдання необхідно провести ряд заходів в рамках Федеральної космічної програми на суму 925,5 млн руб. (300 млн руб. в 2014 році), а також виділити в рамках цільової програми «Розвиток ОПК РФ до 2020 року» 1,4 млрд руб. (150 млн руб. в цьому році).

«При цьому забезпечується переведення виготовлення бортових систем і приладів, з‘єднувачів, окремих елементів пневмогідравлічних систем пілотованих і транспортних кораблів, ракет-носіїв і розгінних блоків на вітчизняні підприємства», — повідомив заступник голови Роскосмосу.

Шилов вказав, що Росія імпортує з України 206 найменувань продукції в частині заміщення сировини і матеріалів. «Розробка, відновлення та організація виробництва стратегічних дефіцитних та імпортозамінних матеріалів і малотоннажної хімії для озброєння, військової та спеціальної техніки на 2016-2020 роки» (це оцінюється в 2,476 млрд руб.), а по 21 типом аналоги розробляються в рамках діючої ФЦП", — йдеться в документі.

Разом з тим чиновник Роскосмосу фактично визнав, що за трьома груповими позиціями (вуглецеві волокна, провідні та діелектричні пасти, нітрид бору) склалася критична ситуація, а з 102 найменувань імпортної продукції порядок заміни взагалі не визначений. На пошук і розробку аналогів знадобиться 5 млрд руб., а на усунення залежності від української оборонки в частині сировини і матеріалів потрібно буде виділити з діючих ФЦП та включити в майбутні близько 9 млрд руб.

Перехід на вітчизняну електронно-компонентну базу може зажадати не менше п’яти років, оскільки його розробка повинна вестися з урахуванням всіх прогнозованих тенденцій розвитку електронних компонентів, повідомив Шилов. Заступник голови Роскосмосу наполягає на необхідності «прийняти рішення про створення повноцінного вітчизняного функціонально повного комплекту стійкою до тривалого (до 10-15 років) впливу вражаючих факторів космічного простору ЭКБ» для всіх типів космічних апаратів, ракет-носіїв, орбітальних і довготривалих станцій, а також обладнання для місячної бази.

Оцінити вартість і час розробки аналогів ЭКБ чиновник запропонував за допомогою науково-дослідних конструкторських робіт (НДДКР) у рамках ФКП до 2015 року. У 2015 році передбачається провести захист системного проекту, ідеї щодо реалізації якого повинні бути внесені в цільову програму з розвитку ОПК РФ до 2020 року. Вартість НДДКР по розробці системного проекту Шилов оцінив в 1,36 млрд руб., причому в 2014 році він просить виділити 225 млн руб. Розробка радіаційно-стійкої ЭКБ і технологій її виготовлення оцінюється в 20,45 млрд руб. (2,75 млрд руб. в 2014 році).

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

В умовах дефіциту сировини українське молоко не буде мати високої якості

24 січня 2017, 11:52

Вчені за допомогою мишей зрозуміли, як боротися з алкоголізмом

29 листопада 2016, 21:01

Стало відомо, коли запустять перший український телеком-супутник

11 листопада 2016, 08:33

Останні новини за сьогодні: