Новини / Бізнес / Лінгвісти знайшли найпершу мову — прабатьківську
27 квітня 2011, 09:11
Розмір шрифта: А А А

Лінгвісти знайшли найпершу мову — прабатьківську

Лінгвісти знайшли найпершу мову - прабатьківську, Квентін Аткінсон, лінгвістика, мова, наріччя, фонеми, популяція
Лінгвісти знайшли найпершу мову — прабатьківську

Учений-лінгвіст Квентін Аткінсон з новозеландського університету Окленда простежив еволюцію людської мови аж до її джерела — прабатька всіх сучасних наріч

На думку дослідника, така «материнська»мова зародилася в південно-східній Африці, а потім поширилася на інші континенти, де видозмінювалася. Новизна роботи полягає в тому, що автор спирався тільки на фонеми — мінімальні одиниці звукового ладу мови.

Людські мови з часом не залишаються незмінними, а поступово еволюціонують, і за цими змінами фахівці можуть відстежувати історію мов. Однак більшість лінгвістів вважають, що мовна еволюція, відновлювана щодо змін слів, може бути відтворена не більше ніж на 6,5 тисяч років тому.

Автор нової роботи запропонував інший підхід — він стежив за змінами не слів, а фонем — мовних одиниць, відповідних звуків мови. Вчений проаналізував 504 світові мови, порівнюючи їх фонемічні відмінності. Він розробив декілька моделей, що пояснюють природу знайдених змін. Зокрема, вчений показав, що в мовах маленьких популяцій, що відокремилися колись від предкової популяції, розмаїтість фонем менше, ніж у великих популяціях.

Аналогічна властивість характерна для генетичних відмінностей — їх тим більше, чим більший розмір вихідної популяції. Так, максимальна генетична різноманітність людей спостерігається в Африці, яка є «колискою» людства.

Колеги автора неоднозначно сприйняли його роботу. Основні претензії вчених стосуються методу дослідження -фахівці сумніваються, що, аналізуючи видозміни фонем, можна робити настільки далекосяжні висновки (поява «материнської» мови повинна була статися від 50 до 100 тис років тому).

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

10 речей, які змінюються, щойно Ви починаєте жити за кордоном

24 червня 2015, 08:24

ГМ-комарі знищать себе самі

19 червня 2014, 10:20

Останні новини за сьогодні: