Новини / Бізнес / Український шоколад не стане легше
26 червня 2014, 11:20
Розмір шрифта: А А А

Український шоколад не стане легше

Український шоколад не стане легше, виробники, ціни, шоколад, покупці, вага
Український шоколад не стане легше

Виробники бояться підвищувати ціни, побоюючись втратити покупців

Минулого тижня світові ціни на какао-боби досягли максимуму за останні кілька років, перевищивши ціновий рубіж $3000 за тонну. У підсумку з початку року подорожчання склало 40%. Коментуючи цю статистику, директор Міжнародної організації какао Жан-Марк Анг, запевнив, що у зарубіжних виробників шоколаду тепер залишилося два варіанти: підняти ціни або знизити вагу шоколадних плиток.

Проте опитані «Вістями» українські виробники запевнили, що наші ціни не зростуть. Вони обіцяють взяти додаткові витрати на себе — скоротять прибутковість виробництва. «Український споживач ніяк не відчує на своєму гаманці ефект від подорожчання сировини», — запевнив «Вісті» директор з корпоративних питань компанії Nestle в Україні Геннадій Радченко. Не планують найближчим часом піднімати ціни у зв'язку із зростанням цін на какао-боби і компанії-члени асоціації «Укркондпром».

Не так вже багато того какао

Виробники пояснюють свою лояльність двома причинами. По-перше, частка вартості сировини не домінує в кінцевій ціні продукту. «Відсоток вартості какао-порошку у кінцевій ціні плитки не такий великий, як здається. Істотну частку бере на себе цукор та інші інгредієнти. До того ж, значний вплив надають логістичні витрати, і, наприклад, витрати на електроенергію», — пояснюють «Вістям» в Nestle.

По-друге, у компаніях розуміють, що зараз навіть невелике подорожчання призведе до падіння попиту і переходу клієнтів до конкурентів. А обсяги продажів у них і так впали в порівнянні з докризовим періодом. «Ціни з моменту стрибка долара до 12 грн зросли в середньому на 10% на ринку. І обсяги продажів впали пропорційно — теж на 10%», — скаржаться в компанії «Еспрессо Маніяки», яка займається оптовими і дрібнооптовими продажами шоколадних цукерок.

Що почім

Сьогодні середня ціна шоколадних цукерок з начинками коливається від 60 до 80 грн і вітчизняний товар все ще дешевше імпорту. Наприклад, білоруські цукерки дорожче українських на 20-40%, їх середня ціна становить 90-110 грн за кг, а подарункова коробка німецького шоколаду — від 140 до 800 грн порівняно з 40 до 200 грн за таку ж розфасовку місцевого виробництва.

Тим не менш, за словами учасників ринку, перерозподілу попиту за сегментами не сталося. «Ті цукерки, які купували, продовжують купувати, просто знизилися обсяги продажів при збереженій структурі», — зазначають «Эсперссо Маніяки».

Ціни знизять

Вітчизняні виробники і філії зарубіжних компаній, що працюють в Україні, заявляють про готовність знижувати ціни, як тільки курс долара опуститься. «Зміни курсу долара позначається на ціні. Не прямо пропорційно, звичайно, але ми просто не могли не підняти їх. Правда, на даний момент долар стабілізувався, і ми не бачимо передумов піднімати ціни», — розповіли «Вістям» на фабриках.

А що стосується зниження ваги плиток — про це не може бути й мови. «У нас стандартизоване формування. Нові форми обійдуться дорого — у цьому просто немає економічного сенсу», — запевнили нас.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: