Новини / Бізнес / Експерти підрахували, скільки українці платять податків і на що йдуть гроші
24 квітня 2013, 20:26
Розмір шрифта: А А А

Експерти підрахували, скільки українці платять податків і на що йдуть гроші

Експерти підрахували, скільки українці платять податків і на що йдуть гроші, податки, Центр соціально-економічних досліджень CASE, міліція, українська армія, соціальне забезпечення
Експерти підрахували, скільки українці платять податків і на що йдуть гроші

Наприклад, витрати на міліцію вдвічі перевищують вартість утримання української армії.

Щомісяця середній українець платить державі близько 2,092 тисяч гривень (25,102 тис. гривень у рік).

Про це заявили експерти під час презентації звіту «Скільки коштує держава, або За що я плачу податки?», Організованої Центром соціально-економічних досліджень CASE Україна.

За словами експертів, перше, що впадає у вічі, — це величезні витрати на утримання пенсіонерів та соціально незабезпечених. Фактично кожен працівник у 2011 році віддав майже 16 тисяч гривень (2/3 сплачених податків) для того, щоб утримувати когось ще, окрім своєї сім'ї, повідомляє Економічна правда.

Втім, крім величезних витрат на соціальні потреби, українці також оплачують багато інших державних послуг.

Як зазначається, зокрема, в 2011 році кожен працюючий заплатив 2,5 тис. гривень за «безкоштовну освіту». З першого погляду, ця цифра не вражає, однак якщо врахувати, що середня зарплата в сфері освіти становила 2 тис. гривень на місяць у 2011 році, то фактично цим внеском платник податків отримав право індивідуального місячного курсу від Міносвіти.

Експерти відзначають, що подібна ситуація в звіті і з витратами на «безкоштовну медицину». Сплативши 1,5 тис. гривень в 2011 році, громадянин, звичайно, не повністю покриває всі потенційні витрати у випадку хвороби. Однак, звичайна людина і послугами медзакладів користується не щодня.

Цікава цифра, яку платять за послуги міліції, прокуратури і судів (близько 1 тис. гривень на рік). Фактично це в два рази перевищує вартість утримання українського війська.

Так, за державний апарат пересічний українець платить на рік — 765 гривень, за відсотки по державному боргу — 709 гривень, на армію йде 392 гривні, на субсидії сільському господарству — 226 гривень на рік.

Крім того, кожен громадянин витрачає на ремонт доріг 505 гривень на рік, розвиток ЖКГ — 257 гривень на рік, духовний та фізичний розвиток — 319 гривень, охорону навколишнього середовища — 115 гривень на рік.

Отже, вся система держфінансів тримається на дрібних вкладах мільйонів українців.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: