Новини / Бізнес / Українці скуповують валюту мільярдами
19 січня 2015, 13:29
Розмір шрифта: А А А

Українці скуповують валюту мільярдами

Українці скуповують валюту мільярдами, валюта, банк, населення, Анатолій Гулей
Українці скуповують валюту мільярдами

За рік тільки офіційно скупили 2,4 млрд доларів, обсяги чорного ринку — в рази більше.
Незважаючи на те, що купити валюту в банках в останні кілька місяців практично неможливо, Нацбанк все-таки веде офіційну статистику. Згідно з цими даними, в грудні банки купили у населення 148,1 млн дол., продали — 195,2 млн дол. Чиста ж купівля валюти населенням у 2014 році склала 2,410 млрд дол. Це майже на півмільярда доларів менше показника 2013 року. Тоді громадяни скупили 2,880 млрд дол. А в 2012 році українці і зовсім скупили більше 10 млрд. доларів.

До речі, саме ця рекордна валютна паніка змусила Нацбанк вводити обмеження для населення. Саме тоді було введено правило обміну валюти за паспортами. Щоб збити ажіотаж населення в 2012 році, Нацбанку довелося розпродавати свої резерви. Вони тоді скоротилися на 7,5 млрд доларів. Ще близько 6,5 млрд доларів уряду довелося позичати, збільшуючи держборг.

Зниження обсягів офіційної продажу валюти в Україні в цьому році експертів не дивує. Адже через обмеження Нацбанку навіть чисто теоретично в одному обмінному пункті можна купити валюти на 3000 грн. Але це в теорії. Насправді доларів в обмінниках і банках немає. Валюта є тільки на чорному ринку.

За оцінками екс-заступника голови НБУ Сергія Яременка, неофіційний ринок валюти сьогодні в рази більше офіційного і оцінюється в мільярди доларів. Такі оцінки підтверджують і заявки на деяких сайтах в інтернеті. Наприклад, вчора один з банків готовий був купити 250 тисяч доларів за 20 грн. І такі шестизначні заявки не поодинокі. Пропозицій на суму 10-20 тисяч доларів проскакує по кілька десятків на день в одному тільки Києві. Експерти оцінюють дефіцит готівкової валюти в кілька разів більше, ніж було продано за весь минулий рік.

 — Потреби ринку це питання споживання населення, споживання впало на 20 відсотків, а значить гроші які вивільнилися шукають долари, — вважає голова правління Української міжбанківської валютної біржі Анатолій Гулей. — Щоб задовольнити попит населення потрібно продавати близько 150 млн. дол в день через обмінні пункти протягом місяця. Це близько 4 млрд. дол. Через місяць ситуація, можливо, зміниться і потрібно буде робити новий розрахунок.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Всесвітній банк купить частину «Укргазбанку» найближчим часом — НБУ

12 листопада, 08:09

Останні новини за сьогодні: