Новини / Бізнес / Курченко збирається стати головним олігархом Криму
23 травня 2014, 17:05
Розмір шрифта: А А А

Курченко збирається стати головним олігархом Криму

Курченко збирається стати головним олігархом Криму, Сергій Курченко, автозаправна станція, Лукойл, Крим
Курченко збирається стати головним олігархом Криму

 Курченко, який втрачає активи в Україні і Європі, скуповується на півострові

Сергій Курченко купив мережу АЗС «Лукойлу» в Криму. Це не перше і не останнє придбання переховується від українського правосуддя «кишені» сім'ї Віктора Януковича. Так скандальний Курченко, втрачає активи в Україні і Європі, може перетворитися на головного олігарха невизнаного півострова.

Кримський фронт

«У березні 2014 року було підписано угоду щодо продажу 13 АЗС в Криму, що належать ПІІ «Лукойл-Україна», але поточний статус цих станцій зараз компанії невідомий», — повідомили вчора агентству «Інтерфакс-Україна» у прес-службі нафтової компанії.

У березні 2014 року було підписано угоду щодо продажу 13 АЗС в Криму, що належать ПІІ «Лукойл-Україна», але поточний статус цих станцій зараз компанії невідомий
За інформацією профільного сайту OilNews, яку йому підтвердили відразу два джерела, заправки ще в березні 2014 року були продані «ЛУКОЙЛ-Югнефтепродукту», а з минулого тижня з цих АЗС почали знімати логотипи російської нафтової компанії, оскільки вони відійшли структурам Сергія Курченко, засновника скандально відомої групи «ВЕТЕК». Домовленість була досягнута на початку травня. Причиною продажу «Лукойлом» мережі російською компанією стало побоювання міжнародних санкцій.

Місяць тому OilNews та агентство «Ліга» повідомляли також про те, що змінила власника і третя за величиною мережа в Криму компанії «Сучасник», що належала кримському мільйонерові Ленуру Сеттарову, у якого її придбали структури Курченко. Повідомлялося, що частково мережа пішла за борги, які сформувалися ще в період поставок нафтопродуктів з боку «Газ Україна 2020" (одна з компаній Курченко). Однак, за інформацією «ДС», станом на 22 травня мережею продовжував володіти Сеттаров, який намагається знайти шляхи постачання нафтопродуктами після анексії Криму і залишитися в паливному бізнесі.

Але, з «Сучасником» або без, у Курченко, напевно, будуть ще покупки в Криму. За інформацією «ДС», настійно продати мережу АЗС пропонують «Привату». Керівник мережі WOG Сергій Корецький каже, що періодично надходять пропозиції і їм, однак системних переговорів поки немає.

На материку не все гладко

Покупки Курченко в Криму проходять на тлі втрати активів в Україні. Так, найбільший актив тут — Одеський НПЗ, — повинен бути націоналізований, заявляють в Києві. Цей завод в 2013 році був куплений Курченко за $125 млн, що були частиною кредиту російського державного банку ВТБ. Схема виглядала наступним чином: офшорні фірми Курченко Swisspro Capital Ltd, Prosperity Development S.A.. Soprema Trading Ltd. Empson Ltd взяли кредит у ВТБ Банку, а запорукою виступило майно Одеського НПЗ. Після втечі Курченко активи НПЗ були передані банку. У Києві вважають, що сама схема була спрямована на те, щоб відвести від українського правосуддя цей актив. Поки ведеться слідство.

Тим часом державі доводиться задовольнятися малим. За словами голови СБУ Валентина Наливайченка, в рамках слідства арештовано і заморожені всі 25 рахунків, які використовувалися для пограбування бюджету структурою»Газукраїна 2020" на суму 1,5 млрд грн. Раніше Курченко позбувся «Брокбізнесбанку», обокротившегося навесні, однак заявляє про підтримку футбольного клубу «Металіст». У той же час влада говорять про намір і далі заарештовувати активи Курченко, зокрема, мова може йти і про медіахолдинг UMH. В Європі також арештована мережа АЗС в Німеччині. 

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

В Україну заборонено в'їзд близько 40 російським артистам – Держприкордонслужба

20 травня 2017, 16:01

Випускникам з Криму дозволили вступати до вузів України без ЗНО

16 травня 2017, 17:38

Останні новини за сьогодні: