Новини / Бізнес / Як повинні платити внески власники нежитлових приміщень?
28 квітня 2016, 09:57
Розмір шрифта: А А А

Як повинні платити внески власники нежитлових приміщень?

Як повинні платити внески власники нежитлових приміщень?, реформа, житлово-комунальна галузь, послуги, Внесок, нежитлове приміщення
Як повинні платити внески власники нежитлових приміщень?

З 1 липня 2016 року всі ЖЕКи в Україні ліквідують. Це перший етап реформування житлово-комунальної сфери, мета якого — підвищити якість надання послуг громадянам. Замість звичних ЖЕКів будинку будуть обслуговувати або приватні управлінські компанії, або самі власники квартир в багатоквартирних будинках, якщо створять ОСББ.

Особа, яка є власником приміщення і, відповідно, співвласником будинку, в якому створено ОСББ, проте не є членом цього об‘єднання, зобов’язана брати участь у витратах на управління, утримання та збереження будинку, а об‘єднання наділене правом у разі нездійснення цією особою таких дій звернутися в суд з позовом про стягнення нарахованих за цими видатками платежів. При цьому ні законом про ОСББ, ні іншими законодавчими актами України не передбачено затвердження або погодження органами місцевого самоврядування розмірів внесків та платежів, визначених загальними зборами ОСББ.

Особа, яка є власником приміщення в будинку, в якому створено ОСББ, зобов’язана здійснювати платежі і внески на ремонт і утримання спільного майна незалежно від членства в об'єднанні, а тому при наявності підтверджених витрат на управління, утримання та збереження будинку заявлена ??сума боргу підлягає стягненню.

(З Постанов Верховного Суду №904 / 8242/14 від 27січня 2016 року, №914 / 189/14 від 11 листопада 2015 року, №916 / 2197/12 від 01 квітня 2015 року)

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Депозитний договір: що приховують банкіри

2 червня 2017, 08:25

Квартири заборонять переобладнувати під офіси та хостели

22 травня 2017, 14:31

Останні новини за сьогодні: