Новини / Бізнес / В Україні на 40% скоротять кількість працівників контролюючих органів
17 серпня 2014, 08:29
Розмір шрифта: А А А

В Україні на 40% скоротять кількість працівників контролюючих органів

В Україні на 40% скоротять кількість працівників контролюючих органів, реформа, контролюючі органи, господарська діяльність
В Україні на 40% скоротять кількість працівників контролюючих органів

В Україні планується провести реформу державних контролюючих органів, зокрема на 40% скоротити кількість працівників структур держнагляду у сфері господарської діяльності. Про це повідомили в прес-службі Секретаріату КМУ.
За повідомленням, робочою групою під керівництвом віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимира Гройсмана напрацьовані пропозиції щодо реформи державних контролюючих органів. Від такої реформи очікується зниження тиску контролюючих органів на бізнес.
Для цього робоча група пропонує скоротити надлишкові функції контролю, кількість контролюючих органів і чисельність їх працівників.
“З 77 органів з контрольними функціями пропонується скоротити до 31. На 40% планується скорочення функцій державного нагляду або контролю в сфері господарської діяльності. А чисельність працівників, які здійснюють такі функції, пропонується скоротити до 60% за рахунок зменшення кількості функцій, оптимізації процесів і об’єднання органів”, – йдеться в повідомленні.
Володимир Гройсман заявив, що наступним кроком, відразу після прийняття Урядом рішення щодо ліквідації чи об’єднання окремих служб та інспекцій, важливо найближчим часом розробити Програму, спрямовану на забезпечення інституційної спроможності цих органів і на створення системи оцінки їх діяльності.
“Буде наївно вважати, що від скорочення контролюючих органів, вони стануть краще працювати. Але це перший крок”, – сказав В.Гройсман.
Він закликав міжнародні донорські організації долучитися до подальшої спільної роботи по формуванню системи та принципів роботи державних інспекцій відповідно до міжнародної практики.
В департаменті вказано, 14 серпня під головуванням В.Гройсмана та за участю представників міжнародних організацій відбулося обговорення питань оптимізації функцій і повноважень центральних органів виконавчої влади, що забезпечують здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.
Як повідомлялося раніше, прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк доручив на 70% скоротити витрати на утримання органів центральної виконавчої влади, що здійснюють контрольно-наглядові повноваження.
“Витрати державного бюджету на утримання різних інспекцій та контролюючих органів становлять понад 24 млрд. грн. на рік, в цих структурах працюють тисячі людей, і в той же час за рахунок хабарів щорічно виводиться в тінь, за різними оцінками, майже 100 млрд грн.”, – йдеться в повідомленні департаменту інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Гройсман має намір перевірити витрати на Євробачення

13 травня 2017, 09:05

Останні новини за сьогодні: