Новини / Бізнес / 39 компаній хочуть будувати сонячні електростанції в Чорнобилі
17 січня 2017, 15:14
Розмір шрифта: А А А

39 компаній хочуть будувати сонячні електростанції в Чорнобилі

39 компаній хочуть будувати сонячні електростанції в Чорнобилі, Чорнобиль, відновлювана енергетика, інвестиційні проекти
39 компаній хочуть будувати сонячні електростанції в Чорнобилі

Завершився перший етап збору заявок від інвесторів на будівництво об‘єктів відновлюваної енергетики в зоні відчуження, в цілому надійшло 39 інвестиційних проектів від компаній з різних країн світу. Про це заявив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, повідомляє прес-служба Мінекології.

«Ми отримали 39 заявок від компаній, які зацікавлені в оренду землі для будівництва сонячних електростанцій в зоні відчуження. Надійшли пропозиції з Китаю, Німеччини, Ірландії, Данії, Австрії, Болгарії, Білорусії, а також України», — розповів остап Семерак.

Він зазначив, що для поліпшення інвестиційної привабливості України уряд знизив вартість оренди державного майна і спростило процедуру оренди землі на території Чорнобильської зони.

«Ми не прагнемо отримувати прибуток від використання землі, ми хочемо, щоб був прибуток від інвестицій», — розповів міністр, зазначивши, що території в зоні відчуження, залишаються непридатними для ведення сільського господарства.

Нагадаємо, що 15 грудня 2016 р. Державне агентство України з управління зоною відчуження почало надавати в користування земельні ділянки для будівництва об’єктів сонячної генерації. Інвесторам, які виявлять зацікавленість у реалізації проекту, буде надана підтримка з боку Мінприроди та згаданого Агентства в частині оформлення права довгострокової оренди обраних майданчиків та зміни їх цільового призначення.

Нагадаємо також, що в липні 2016 р. Верховна Рада прийняла закон про врегулювання деяких питань правового режиму території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи (№ 4437), який відкрив шлях для будівництва сонячних електростанцій в зоні відчуження.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Влітку в Чорнобилі запрацює перша сонячна електростанція

26 квітня 2017, 08:42

До Чорнобиля збирається рекордна кількість туристів

26 квітня 2017, 08:10

Останні новини за сьогодні: