Новини / Бізнес / Поради підприємцям-початківцям: як закрити бізнес
8 травня 2017, 12:46
Розмір шрифта: А А А

Поради підприємцям-початківцям: як закрити бізнес

Поради підприємцям-початківцям: як закрити бізнес, Податковий Кодекс, підприємництво, Тетяна Ясинська
Поради підприємцям-початківцям: як закрити бізнес

Після зміни Податкового кодексу і введення нововведення, за яким навіть непрацюючі бізнесмени повинні платити податки, українці почали активно закривати свої підприємства. І виявилося, що закрити СПД набагато складніше, ніж відкрити! Розібратися в складнощах цього процесу нам допоможе юрист Тетяна Ясинська.

Перший крок — подання заяви держреєстратору. Фізособа-підприємець подає його за формою 12, потрібно пред'явити і посвідчення особи. «Держреєстратор за 24 години вносить відомості до Єдиного держреєстру юросіб, направляє дані в податкову, ПФ», — уточнює Ясинська.

Другий крок — зняття з обліку в податковій. Подається заява, після якого ГФС анулює статус платника єдиного податку у Реєстрі платників. Як правило, орган закриває СПД, коли отримує від держреєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації такого припинення. «А під час подачі заяви держреєстратору ФОП повинен сплатити єдиний податок та ЄСВ, якщо перебуває на спрощеній системі. ЄСВ сплачується, якщо бізнесмен працював на загальній системі. При цьому потрібно сплачувати місяць в місяць. Наприклад, якщо заяву подано 2 лютого, потрібно сплатити всі за лютий», — каже Ясинська. За її словами, хоча датою зняття з обліку в ГФС вважається день отримання відомостей про держреєстрацію припинення діяльності, бізнесмена не знімуть з обліку, якщо є борги по податках.

Потрібно подати до ГФС звіти. "Подається річна податкова декларація. Тобто ФОП 1-2-ї груп подають звіти протягом 60 календарних днів після закінчення звітного періоду, а платники 3-ї групи — за 40 днів. Декларація надається в паперовому вигляді, від руки підписується «Ліквідаційна», — говорить юрист.
Після ГФС перевіряють бізнесмена: на своєчасність декларування доходів, сплату податків, заповнення звітності.

Третій крок — зняти СПД з обліку в ПФ. Коли від держреєстратора приходить повідомлення, за 10 днів ПФ перевіряє платника єдиного внеску. «Перевіряється, чи є наймані працівники, і правильно сплачено єдиний внесок», — говорить Ясинська. Якщо у ФОП немає найманих працівників, подається в ПФ звіт про нараховані суми єдиного внеску за період роботи у звітному році та копію акта перевірки податкової, останні здійснюють розрахунки. Юристи кажуть, що органи можуть перевіряти бізнесменів, коли, наприклад, він надав нульову звітність. Датою зняття з обліку є день запису до Реєстру страхувальників.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

До літа українцям готують нові податкові сюрпризи

30 травня 2017, 16:17

Останні новини за сьогодні: