Новини / Бізнес / Цього літа попит на автобусні тури зріс на третину
18 липня 2014, 09:23
Розмір шрифта: А А А

Цього літа попит на автобусні тури зріс на третину

Цього літа попит на автобусні тури зріс на третину, туризм, тур, пасажиропотік, автобус
Цього літа попит на автобусні тури зріс на третину

Туристи масово пересідають з літаків на автобуси. У червні-серпні пасажиропотік організованого автобусного туризму складе близько 110 тис. осіб, повідомив «Капіталу» заступник комерційного директора по продукту туристичного оператора News Travel Вадим Чортків. За його даними, влітку минулого року на відпочинок наземним транспортом вирушило набагато менше мандрівників — близько 80 тис. чоловік. «Зараз заповнюваність автобусів складає 99-100 %, тоді як у минулому році — 78-80 %», — радісно розповідає він. У червні в Мережі агентств горящих путівок продажу автобусних турів зросли на 7,8 %, а середній чек — на 26,7 % — до € 285, уточнив начальник аналітичного відділу мережі турагентства Євген Мандзюк.
Клієнти вибирають екскурсійні тури з відвідуванням декількох країн або їдуть на море, говорить комерційний директор туроператора «Наталі Турс» Іванна Чучман. До 90 % всіх туристів відправляються в Болгарію, додав Чортків. Тому оператори стали продавати автобусні тури в Чорногорію та Іспанію. Додатковий пасажиропотік забезпечили туристи, які раніше відпочивали в Криму і на Азовському узбережжі.
Болгарія в фаворі
Українці готові витратити на відпочинок 10-14 тис. грн на двох, що порівнянно з минулим роком, зазначив координатор громадської організації «Ліга турагентств» Олександр Білоус. Але із-за девальвації національної валюти з 8,0 до 11,7 UAH / USD всі закордонні тури для наших громадян подорожчали. Наприклад, якщо в минулому році тижневий відпочинок на двох на курортах Середземного моря коштував $ 1,5 тис., що становило 12 тис. грн, то тепер за нього необхідно сплатити 17,5 тис. грн.
Більш того, туроператори підкоригували свою польотну програму в Європу, тому недорогих гарячих турів зараз практично немає. «Як наслідок, активізувався попит на більш дешеві автобусні тури по Європі», — підкреслила Чучман. Ціни на автобусні тури в Болгарію стартують від € 270 в обидві сторони на двох, тоді як переліт обійдеться в € 400.
Непогані заробітки
Основними туроператорами на ринку виїзного автобусного туризму є News Travel, Join UP!, «Міст-Тур», «Албена-Травел», «ТК-Велт», AlmaTour, «Медиаинфотур», розповідає Чортків. Нинішній сплеск продажів дозволить їм непогано заробити. За словами менеджера одного з туроператорів, який побажав залишитися неназваним, прибуток гравців на кожного туриста тільки від проїзду в Болгарії становить € 5-10.
«Компанії продають туристам пакетні тури, тому заробляють ще й на проживання», — пояснює директор Центру туристичної інформації Володимир Царук. Дохід від кожної путівки може становити до 10-15 % від її вартості, додав експерт. Про такі прибутки туроператори, які спеціалізуються на авиатурах (більшість з них не займаються автобусними турами), можуть тільки мріяти. Тому заманювати клієнтів їм стає все складніше.
«Кількість туристів, які в 2014 р. відправляться на відпочинок в Болгарію літаком, залишається на рівні минулого року», — говорить Царук. Щоб досягти таких результатів, операторам доводиться жертвувати своєю націнкою і максимально знижувати вартість турів.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: