Новини / Бізнес / В Україні стрімко скорочується виробництво хліба
26 квітня 2017, 08:30
Розмір шрифта: А А А

В Україні стрімко скорочується виробництво хліба

В Україні стрімко скорочується виробництво хліба, виробництво хліба, хлібобулочні вироби, Державна служба статистики
В Україні стрімко скорочується виробництво хліба

За останні 16 років, починаючи з 2000 року, виробництво хліба та хлібобулочних виробів в Україні скоротилося з млн тонн до 1,1 млн тонн, або в 2,2 рази. Такі дані наводить «Економічний дискусійний клуб».

Згідно з офіційними даними, виробництво хліба та хлібобулочних виробів нетривалого зберігання в 2016 році склало приблизно 72 грама в розрахунку на день, 2,2 кг на місяць, або 26 кг на рік. При цьому структура виробництва хліба та хлібобулочних виробів в 2016 році, як і в 2000 році, принципових змін не зазнала. Левова частка виробництва (52%) — це хліб пшеничний; на хліб житній та хліб з пшеничного і житнього борошна припадає 33%; на вироби булочні, до яких належить також батон і багет, припадає 24% від усього виробництва хліба нетривалого зберігання.

Як відзначають експерти, при цьому, чисельність населення країни зменшилася на 14%, що свідчить про те, що українці змінили свій раціон і стали їсти менше хліба.

Згідно з аналізом показників офіційної статистики, споживання хліба на одного українця протягом 2000-2016 років скоротилося з 50 кг до 26 кг на людину в рік. Однак якщо порівнювати цей показник, наприклад, з 1995 роком, то споживання хліба зменшилось навіть більше: майже в 3 рази. Це пов‘язують з поступовим зростанням добробуту українців, які почали вживати більше білкової їжі і овочів.

Однак якщо в порівнянні з 2000 роком середньодушове споживання більшості основних видів продовольства українців зростало, то в останні роки спостерігаються зворотні тенденції. У зв’язку з падінням купівельної спроможності населення скоротилося споживання риби, м'яса, молока і яєць. Тому українці змушені вживати в їжу більш доступні, з точки зору ціни, продукти харчування, серед яких в першу чергу хліб.

Згідно з даними Державної служби статистики в лютому виробництво хлібобулочних виробів ще зменшилося на 5,2%, або на 4,432 тис. Тонн до 80,761 тис. Тонн порівняно з січнем. При цьому в січні-лютому 2017 по порівнянні з січнем-лютим 2016 виробництво хлібобулочних виробів скоротилося на 9,1%, або на 16,611 тис. Тонн до 165,925 тис. Тонн.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Випуск відомого радянського авто хочуть відновити

4 червня 2017, 19:45

Останні новини за сьогодні: