Новини / Бізнес / Будівельникам обіцяють свободу
5 жовтня 2010, 08:49
Розмір шрифта: А А А

Будівельникам обіцяють свободу

Будівельникам обіцяють свободу, ліцензії, будівництво, Олександр Попов, Микола Толмачов, архітектор, забудовник, компанія, Анатолій Беркута
Будівельникам обіцяють свободу

Поки що зміни торкнуться паперової тяганини. Компаніям обіцяють зробити необмежені ліцензії та елементи декларативних принципів спілкування з чиновниками.

Анатолій Беркута, в.о.першого заступника міністра регіонального будівництва та архітектури говорить, що зараз, щоб отримати дозвіл на будівництво, потрібно «зробити як мінімум 72 кроки, а Мінрегіонбуд пропонує скоротити їх до дев‘яти». «Замість 537 видів робіт, які підлягали ліцензуванню, залишилося 115. При цьому міністерство переходить на принцип професійної атестації виконавців окремих видів робіт. Кінцевим результатом цього процесу має бути відмова від ліцензування взагалі», — заявив пан Беркута. За його словами, нині створено всі умови для початку будівництва.

У Держкомітеті з питань регуляторної політики та підприємництва стверджують, що ліцензії на будроботи потрібно зробити безстроковими. У своєму законопроекті вони пропонують скоротити терміни розгляду заяв з 27 до 10 днів. Тим, хто отримує ліцензію вперше, давати її на п’ять років, а іншим компаніям взагалі назавжди.

Свої ідеї є і у Держархбудінспекції. Вона пропонує дозволити розпочинати будівельні роботи на підставі лише повідомлення дозвільних органів. «Для цього необхідно лише надати відповідну декларацію інспекції. У свою чергу інспекція перевіряє правильність і повноту заповнення, і в разі відсутності зауважень протягом трьох днів повертає замовнику зареєстровану декларацію. При цьому замовнику як і раніше необхідно мати правовстановні документи на земельну ділянку і погоджену в установленому порядку проектну документацію», — стверджують чиновники.

«Зараз за допомогою перевірки інспекція знімає із забудовника ризики почати будівництво при недостатній підготовці. Це необхідна процедура для недбалих забудовників, що не віддають звіт у відповідальності, яка супроводжує їх вид діяльності і при цьому надмірна втрата часу для забудовників сумлінних. Так як правила повинні бути написані для сумлінних гравців, заміна громіздкої процедури 3-денним розглядом декларації — безумовний прогрес. Що ж стосується шахраїв — інспекція та при спрощеній схемі буде мати достатньо способів їх виявлення», -зазначає Олександр Попов, директор проектної групи «Архиматика».

Подібним чином ДАБІ пропонує і здавати об‘єкти в експлуатацію. «При здійсненні належного контролю за всіма етапами будівельно-монтажних робіт, перевірки якості їх виконання і використаних будівельних матеріалів, інспекція реєструє подану замовником декларацію про готовність об’єкта до експлуатації, що є підставою для оформлення права власностіості на об‘єкт і підключення до нього необхідних ресурсів», — йдеться в заяві Держархбудінспекції.

Микола Толмачов, генеральний директор ТММ мріє, що якщо настане такий момент, коли вся відповідальність архітектора ляже на архітектора, відповідальність забудовника ляже власне на забудовника, а не на організацію, яка здійснює перевірку, то в голові поміняється абсолютно все.

«При такому підході об’єкти будуть відповідати ДБН (державній будівельній нормі ), тому що забудовник просто зобов'язаний витримувати цю відповідність. Архітектор також гарантує, що проект відповідає всім нормам, і також надає страховку на суму витрат, які можуть виникнути, якщо буде виявлено невідповідність проекту нормам. Введення декларативного принципу ускладнить входження на будівельний ринок випадкових гравців:у будівництві обсяг ризиків великий, і якщо застрахувати всі ризики, то вартість проекту подвоїться, і тоді компанія буде просто неконкурентоспроможною», — прогнозує пан Толмачов.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: