Новини / Бізнес / ІІ Google створив свій власний метод шифрування
30 жовтня 2016, 18:09
Розмір шрифта: А А А

ІІ Google створив свій власний метод шифрування

ІІ Google створив свій власний метод шифрування, штучний інтелект, система шифрування, Google Brain
ІІ Google створив свій власний метод шифрування

Дослідники проекту по глибокому навчання Google Brain вже навчили штучний інтелект створювати твори мистецтва, однак тепер вони переходять до чого-то куди більш зловісному: утворюваним штучним інтелектом і незалежним від людини систем шифрування. Дослідники Мартін Абаді (Martin Abadi) і Девід Андерсен (David Andersen) дали можливість трьом тестовим суб‘єктам — нейронних мереж під ім’ям Аліса, Боб і Єва — передати один одному повідомлення, використовуючи метод шифрування, створений ними самими.

Як повідомляє New Scientist, Абаді і Андерсен дали кожній нейронної мережі свої завдання: Аліса повинна була відправити таємне повідомлення, яке міг би прочитати тільки Боб, в той час як Єва повинна була спробувати самостійно розшифрувати це повідомлення і дізнатися його зміст. Експеримент розпочався з простого текстового повідомлення, яке Аліса конвертувала в нечитаемую безглуздя і яке Боб міг розшифрувати з допомогою спеціального ключа. Спочатку Аліси і Боба погано вдавалося приховувати свої секрети, однак після 15 тисяч спроб Аліса виробила свою власну стратегію шифрування, а одночасно з цим Боб розробив свою стратегію розшифровки. Довжина повідомлення склала всього 16 біт (кожен біт був або одиницею, або нулем), тому той факт, що Єві вдалося розгадати лише половину повідомлення, означає, що вона або кидала монетку, або просто вгадувала.

Звичайно, уособлення цих трьох нейронних мереж все трохи спрощує. Із-за специфіки ІІ навіть дослідники не знають, який використовувала метод шифрування Аліса, тому експеримент поки що несе в собі не дуже багато практичної користі. Однак це все ще дуже цікава вправа, яке можна було б розвинути, наприклад, з допомогою нещодавно вийшла другої версії фреймворку глибокого навчання Cognitive Toolkit від Microsoft.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Штучний інтелект навчили створювати кулінарні рецепти

29 травня 2017, 18:17

Гейтс назвав три найбільш перспективні сфери для старту кар'єри

22 травня 2017, 08:45

Штучний інтелект допоміг знайти зниклу дитину через 27 років

24 квітня 2017, 10:53

Останні новини за сьогодні: