Новини / Бізнес / Чому телебачення в Україні не поспішає в інтернет
12 березня 2012, 18:40
Розмір шрифта: А А А

Чому телебачення в Україні не поспішає в інтернет

Чому телебачення в Україні не поспішає в інтернет, засіб масової інформації, інтернет, телебачення, Максим Саваневський, медіа
Чому телебачення в Україні не поспішає в інтернет

За оцінками експертів, в українських ЗМІ стає все більше закритих тем. В таких умовах зростає роль інтернету, але для створення мережевого каналу, аналогічного російському «Дощу», поки немає належних передумов.

Ситуація зі свободою слова в Україні з приходом два роки тому Віктора Януковича до влади президента погіршилася. Про це говорять і самі журналісти, і міжнародні організації, наприклад Репортери без кордонів, і українські експерти. Якщо влітку 2010 року загальнонаціональні українські телеканали замовчували в середньому в місяць близько 60 суспільно важливих тем, то у вересні 2011 року — вже понад 450. Такі дані дослідження, проведеного Телекритикою — провідним українським виданням, які займаються проблемами ЗМІ.

За оцінками експертів Телекритики, виходом із ситуації могло б стати інтернет-телебачення, оскільки Всесвітня мережа вважається більш вільною, ніж традиційне ТБ. В Росії це привело до появи в квітні 2010 року телеканалу «Дощ». В Україну далі розмов і перших пробних проектів справа поки не пішла.

Політичний телемарафон в інтернеті

Найбільший резонанс отримав проект інтернет-телебачення Четверта студія. Журналісти-ентузіасти організували багатогодинні телемарафони в інтернеті, присвячені першому і другому років правління Януковича, а також сьомий річниці «помаранчевої революції». Брали участь в них і політики, і громадські діячі.

Ідейними натхненниками проекту були журналіст видання Українська правда Мустафа Найєм, кореспондент радіостанції Ехо Москви в Києві Сакен Аймурзаєв і режисер Кирило Казаков. «Ми вирішили віщати в інтернеті, оскільки інші можливості відсутні», — розповів DW Найєм.

Технічні проблеми

За його словами, витрати на організацію марафонів в інтернеті були незначними — близько 3000 гривень (в перерахунку — 300 доларів), оскільки приміщення і техніку організатори отримали від знайомих безкоштовно. «Якщо таку техніку орендувати, буде потрібно 7000 доларів на один проект», — пояснив журналіст.

Число дивилися інтернет-трансляції перевищило очікуване. Проблеми виникли з пропускною здатністю інтернет-каналу, і для третього проекту, присвяченого підсумкам другого року правління Віктора Януковича, швидкість роботи інтернет-каналу збільшили. Крім того, сайт піддавався атакам, що змусило вести паралельну трансляцію.

Не політика, а розваги

Тим не менш, успішні, на думку організаторів, перші спроби робити телебачення в інтернеті поки не привели до повноцінного мовлення. Самі журналісти кажуть, що готові цим займатися, але не на ентузіазмі, а за гроші. Незважаючи на наближення запланованих на осінь парламентських виборів, конкретних планів створення інтернет-ТБ в Україну поки немає.

«На прикладі інших країн ми бачимо, що створювати такі проекти має сенс лише тоді, коли є достатньо реклами або людей, готових платити за унікальні передачі», — вважає київський експерт в області інтернет-бізнесу Максим Саваневський.

У той же час, на його думку, перспективи у онлайн-мовлення в Україні є. Вже існують проекти, що працюють за принципом "pay per view», коли глядачі платять за перегляд контенту або дивляться перед цим рекламу, продовжує експерт.

«У розвитку цього виду мас-медіа можуть бути зацікавлені великі телевізійні холдинги, у яких багато своєї відеопродукції», — вважає Саваневський. І прогнозує появу аматорських проектів. Однак, за словами експерта, мовлення в Мережі буде швидше розважальним, ніж політичним…. 

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Голова НБУ розповів, коли бізнес зможе отримати дешеві кредити

30 травня 2017, 10:57

В Україні хочуть закрити ще 20 сайтів – Мінінформполітики

26 травня 2017, 19:41

Останні новини за сьогодні: