Новини / Бізнес / Чим годувати світ: Топ-5 глобальних трендів у харчуванні
28 квітня 2017, 09:42
Розмір шрифта: А А А

Чим годувати світ: Топ-5 глобальних трендів у харчуванні

Чим годувати світ: Топ-5 глобальних трендів у харчуванні, Україна, агропродукція, економіка, харчування
Чим годувати світ: Топ-5 глобальних трендів у харчуванні

Україна – ключовий постачальник агропродукції для Європи. Таке амбітне гасло в останні роки стало практично ключовою формулою-мрією для української економіки.

І хоча до його повного втілення ще не близько, але прогрес у цій сфері вже є. Так, за даними Держкомстату, за 10 місяців 2016 року агровиробництво зросло на 2,9% порівняно з аналогічним періодом минулого року), а сумарно підприємства АПК згенерували близько 12% ВВП. Чи збережеться позитивна динаміка, залежить не тільки від потужностей вітчизняних виробників, але і від того, як саме структурований попит на продукти харчування в світі.

Глобальна комунікаційна мережа Ketchum, яка ексклюзивно представлена в Україні агентством PLEON Talan, провела пілотне опитування експертів з питань харчування і з‘ясувала теми, інгредієнти і страви, які визначатимуть наступний рік, якщо йдеться про їжу. Аналітики Ketchum проінтерв’ювали 176 професіоналів з питань харчування з Північної і Південної Америки, Європи, Африки, Азії і Австралії, які безпосередньо працюють зі споживачами і спостерігають зміни у трендах харчування і моделях поведінки. З допомогою цих даних вдалося визначити макротренди, які характерні для різних регіонів, а також позначити і мікротренди, які проявляються виключно в окремих країнах, але мають потенціал до розширення свого впливу.

Екологічність виходить на перший план

Якщо фахівці з харчування в чомусь і одностайні, так це в тому, що екологічність буде найбільш затребуваною в 2017 році. Тут важливо розуміти, що розуміння самого терміну «поживність» продовжує дрейфувати від складу продукту до джерел інгредієнтів, а також до того, де і як їжа була приготовлена. Контекст споживання тепер все більше визначає значення, а прозорість у всіх нюансах – базова умова. Якщо дивитися на новий рік, то міжнародна спільнота експертів у харчуванні прогнозує стрибок попиту на екологічно вирощені локальні продукти.

Прогнози експертів у цифрах

67% експертів з харчування впевнені, що в 2017 році споживачі будуть частіше шукати маркування «продукти місцевого виробництва», а ще 56% припускають, що значущим також буде лейбл «органічні продукти».
64% впевнені, що екологічність продуктів харчування (наприклад, умов вирощування та контроль джерел поставок) стане ще важливішим для споживачів у 2017 році.
51% відзначають, що екологічність опиниться у фокусі дієтології.
68% експертів з харчування констатують, що питання переробки харчових відходів будуть ще сильніше цікавити споживачів у 2017 році.
За чим стежити

Розуміння термінів «экодиета» і «экопитание» змінюється в залежності від активності споживачів, а не рішень профільних інституцій. Тому ті, хто зможуть вбудуватися в екотренд, мають всі шанси стати лідером.
Все більше уваги до переробки харчових відходів в бізнесі і вдома. Магазини з нульовим рівнем відходів, де покупці приносять з собою багаторазові контейнери (щоб скоротити використання пластикової упаковки) і вибирають тільки ті продукти, які їм необхідні – вже популярні в деяких європейських містах, а поступово мода на них приходить в США і Канаду. У підсумку, турбота про скорочення відходів в торгівлі стане одним з ключових напрямків в ритейлі, поряд з ініціативами щодо навчання персоналу та попитом на технології більш тривалого зберігання продуктів харчування. Самі споживачі будуть більш відповідально ставитися до відходів будинку, зважуючи необхідність покупки і кількість відходів.
Рослинні білки будуть максимально затребувані

По суті, цей тренд слід відразу за екологічністю і логічно пов‘язаний саме з нею. Популярність рослинних білків продовжує зростати, поряд з таким же збільшенням числа несуворих вегетаріанців і веганів. ООН назвала 2016-й Роком зернобобових (Year of the Pulse), і 60% експертів з харчування згодні з тим, що попит на бобові, такі як сочевиця, горох, сухі боби продовжить рости в 2017-м.

Якщо подивитися комплексно, то зернобобові втілюють більшість трендів дослідження – їх можна вирощувати екологічно, вони багаті корисними речовинами, рослинними білками та володіють перевагами для здоров’я.

Прогнози експертів в цифрах

73% експертів з харчування вважають, що рослинні протеїни продовжать здобувати популярність у 2017 році.
52% і 51% відповідно вважають, що попит на нестроге вегетаріанство, веганство і в 2017 році зросте.
За чим стежити

Попит на рослинний білок робить популярними нестандартні продукти: джекфрут, чіа, коноплі, сорго і просо.
В якості альтернативного джерела протеїну розглядаються комахи – про це говорили респонденти із США, великій Британії та Австралії.
Мікробіома – слово, яке доведеться вивчити всім

Мікробіома – новий термін, введений вченими для позначення мікрофлори кишечника, стає дуже популярним у споживачів. Зв‘язок кишечник-мозок (біохімічні сигнали, що виникають між харчовим трактом і центральною нервовою системою) – це та сфера досліджень, яка особливо цікавить міжнародне експертне співтовариство.

Прогнози експертів в цифрах

Респонденти передбачають зростаючий інтерес до продуктів, що сприяють травленню, включаючи пребіотики (56%), «їжу» для пробіотиків; ферментовані продукти і напої, багаті пребіотиками (61%); продукти з низьким вмістом FODMAP* (61%).
 56% прогнозують попит на їжу, що володіє лікувальними властивостями. Так, наприклад, часто згадується куркума, з її активними протизапальними властивостями.
За чим стежити

Микробиомное харчування розроблено для того, щоб підтримувати здоровий шлунок, забезпечуючи корисним набором речовин тіло і мозок. Тому у фокусі – рецепти, які поєднують пребіотики з пробіотиками для синергії інгредієнтів.
Низький рівень FODMAP з’явиться в якості маркування на рецептах і меню по всьому світу. Фактично, це вже стало реальністю в Австралії.
Попит на швидке, але здорове

Експерти з питань харчування по всьому світу пророкують споживчий попит на зручні обіди, доставки, набори для приготування. При цьому така економія часу не повинна негативно впливати на поживність і екологічність упакованих інгредієнтів.

Прогнози експертів в цифрах

77% прогнозують, що більш здорові форми швидкого харчування будуть користуватися попитом.
65% впевнені, що буде впевнено рости попит на доставку збалансованих наборів їжі.
Більше 60% впевнені, що смуззі і страви з асаї досягли піку популярності в 2016 році, а в 2017-му на нас чекає зростання популярності чаші Будди (органічного страви з квасолею, зеленню, крупою, бобовими та овочами) і схожими рішеннями, але тільки з рибою і рисової основою.
За чим стежити

Готова їжа з супермаркетів стає нормою. Можливість зібрати готове збалансоване й корисне блюдо з інгредієнтів прямо в магазині – важлива перевага для споживачів, що піклуються про свій час і здоров'я.
Технологічні, логістичні і законодавчі питання використання дронів для доставки їжі продовжать бути в центрі дискусії професійного співтовариства.
Піала залишається найпопулярнішою ємністю для страв з величезною кількістю рецептів саме під цю форму посуду.
Контролюйте споживання інформації…

Facebook і Twitter залишаються головними джерелами інформації про їжу, але експерти з харчування прогнозують зростаючу популярність Instagram та спеціальних додатків (66% і 68% відповідно) в 2017 році. Фахівці з харчування вітають ентузіазм користувачів прагнення більше знати про свою їжі і її складі, але при цьому критично налаштовані щодо лідерів думок, які все частіше не є визнаними експертами.

Прогнози експертів в цифрах

70% експертів з харчування впевнені, що в 2017-м у медиків та фахівців з харчування буде такий же рівень впливовості на уподобання користувачів.
61% вважають, що роль фуд-блогерів зросте.
За чим стежити

Зростання інтересу до візуального контенту, навчальних матеріалів в питаннях харчування: від відео до мемів і доповненої реальності.
Головний виклик 2017 року – прорватися крізь купу фейкових новин та надавати інформацію, засновану на наукових даних і релевантну запитом аудиторії.
* FODMAP – це ферментируемые оліго-, ді-, моносахариди і поліоли, які погано розчиняються і можуть викликати дискомфорт у шлунку.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: