Новини / Бізнес / Торгівля в Україні 2013-2014 — великий роздріб
17 червня 2014, 12:40
Розмір шрифта: А А А

Торгівля в Україні 2013-2014 — великий роздріб

Торгівля в Україні 2013-2014 - великий роздріб, торгівля, роздріб, оптова торгівля, Державна служба статистики
Торгівля в Україні 2013-2014 — великий роздріб

Слідом за падінням обороту в оптовій торгівлі, в країні помітно сповільнилися темпи розвитку і роздрібної торгівлі.

Як вже зазначав портал Financenews24.org зниження оптового товарообігу практично за всіма видами продукції основних бюджетоутворюючих галузей саме по собі є досить небезпечним знаком для економіки.

Проте свіжа порція офіційних макроекономічних даних по Україні додає до цього ще й тривожні дзвіночки в сфері роздрібної торгівлі, здавалося б в найбільш непотоплюваному виді бізнесу навіть для кризових умов.

Так, згідно з даними Держстату, за підсумками січня-травня 2014 року оборот роздрібної торгівлі в країні досяг 343 млрд. 400 млн. грн., що на 2,9% вище показника відповідного періоду минулого року.

Сам по собі цей результат досить непоганий, навіть враховуючи, що проводиться зіставлення у порівняльних цінах, причому на тлі сильного прискорення інфляції і різкого знецінення гривні, але враховуючи темпи розвитку роздрібної торгівлі в попередні роки, картина стає набагато менш оптимістична.

Зокрема, за даними того ж таки Держстату, за ті ж п‘ять перших місяців минулого, 2013 року, оборот роздрібної торгівлі в Україні зріс на 11,6%. Зауважимо, що відбувалося це на тлі виняткової стабільності національної валюти і поступального (хоча і дуже повільного) збільшення зарплат, пенсій та інших соціальних виплат.

Таким чином, спостерігається в січні-травні (і триваюче в червні) 2914 року майже чотириразове (!) зниження обороту роздрібної торгівлі досить наочно свідчить як про наростаючий розвиток негативних процесів в економіці в цілому, так і про різке зниження купівельного попиту населення — з усіма витікаючими з цього наслідками, що стимулюють зростання соціальної і внутрішньополітичної напруги в країні.

Втім, нічого особливо дивного в цьому немає. Як вже повідомлялося в порівняльних дослідженнях, проведених експертами Financenews24.org з початку поточного року українці стали менше витрачати на їжу, лікування, одяг і тим більше — на розваги. Таким чином, наші співгромадяни намагаються хоч якось заощадити кошти для оплати житла, тим більше, що основне підвищення тарифів ЖКГ ще попереду…

Що ж стосується динаміки розвитку роздрібної торгівлі за регіонами України, то досить насторожуючим фактом є явне зниження її обігу з початку 2014р. у Києві (-1,0%). Для порівняння: за підсумками січня — травня 2013 року був зафіксований приріст цього показника на 12,9%.

Подібна ж відверто негативна динаміка роздрібної торгівлі у розглянутий період спостерігалася і в Луганській області (-1,9%), при тому, що роком раніше приріст обороту роздрібної торгівлі в регіоні склав 16,4%.

Абсолютний же «антирекорд» розвитку за перші п’ять місяців 2014 року поставила Волинська область (-4,0%), на тлі 14,6%-го збільшення цього показника в минулому році.

З урахуванням наведених даних, в середньому по Україні в січні-травні 2014 року порівняно з аналогічним періодом 2013-го, спостерігалося 8,7%-е.снижение темпів зростання обороту роздрібної торгівлі.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Україна скоротила експорт олійних на 10%

15 лютого 2019, 09:02

В Україні стрімко скорочується виробництво хліба

26 квітня 2017, 08:30

Останні новини за сьогодні: