Новини / Бізнес / За транзитними товарами будуть стежити по супутнику
13 листопада 2012, 11:25
Розмір шрифта: А А А

За транзитними товарами будуть стежити по супутнику

За транзитними товарами будуть стежити по супутнику, транзит, електронний замок, контроль, супутник, митниця
За транзитними товарами будуть стежити по супутнику

Контроль над проходідним і внутрішнім транзитом здійснюватиметься через електронний замок з функцією GPS-GSM-навігації
Мінфін пропонує використовувати інформаційно-телекомунікаційні системи для забезпечення ідентифікації товарів, що переміщуються по території України в митному режимі транзиту. Відомство розробило проект наказу про запровадження нового виду контролю над прохідним і внутрішнім транзитом — електронний замок з функцією GPS-GSM-навігації.

Як пише Коммерсант-Україна в матеріалі «Рух по супутнику», керівник митниці зможе вибірково встановлювати його з нанесенням пломби на транспортний засіб або його частину — контейнер, цистерну, і за допомогою супутникового зв'язку відстежувати пересування вантажу.

Інформація про маршрут буде надходити в департамент боротьби з контрабандою та митними порушеннями Держмитниці. При розтині електронного ключа або зникненні сигналу митники повинні виявити транспорт на місцевості.

У вантажній декларації буде зазначено термін доставки товару. За словами директора департаменту митного контролю та оформлення Держмитниці Сергія Сьомки, відхилення від цього терміну на добу визначає перевізника в категорію ризикових, а значить, він буде доглянутий в митниці призначення.

«Доступ до товару може бути забезпечений іншими способами: механічне пошкодження тенту, зняття з петель дверей контейнера. Маячок кріпиться на трос, який йде по периметру тенту. Його можна розрізати, не пошкодивши пломбу, а потім назад зістикувати. На все це потрібен час», — пояснює Сьомка.

У разі аварії або форс-мажору, при яких відбулася повна або часткова втрата вантажу, перевізник повинен підтвердити ці факти. Якщо вантаж доставлений без пошкоджень, митниця зніме електронний ключ.

Цей проект оплатить держбюджет, на нього вже виділено 17 млн. грн. Сергій Сьомка очікує до кінця грудня завершення тендеру на закупівлю 3 тис. пломб.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

В Україну не пропускають тільки контрафактний товар

31 травня 2017, 10:22

Податківці почали обшукувати всі посилки українців

25 травня 2017, 14:02

Останні новини за сьогодні: