Новини / Бізнес / Як вибрати підходящий віддалений банкінг
12 жовтня 2010, 10:46
Розмір шрифта: А А А

Як вибрати підходящий віддалений банкінг

Як вибрати підходящий віддалений банкінг, віддалені платежі, банківські картки, електронна оплата, абоненти
Як вибрати підходящий віддалений банкінг

Популярність віддалених платежів серед громадян зростає.

За перше півріччя 2010 р., за даними НБУ, безготівкові операції з використанням банківських карт виросли на 4,93 млрд грн., Або на 6,38%, у порівнянні з аналогічним періодом 2009 р. Через банківські онлайн-і мобільні системи і незалежні компанії-посередники можна розрахуватися за все: від послуг ЖКГ або дитячого садка до авіаквитка або електронної книги. Проте можливості більшості систем, як і раніше обмежені. Як вибрати підходящий віддалений банкінг?

Встигай платити

До вересня 2010 р. компанії — посередники ринку електронної оплати рахунків рапортували про подвоєння обсягу операцій у порівнянні з восени 2009 р. Самі системи, такі як Рortmone.com, не розголошують підсумки у грошових обсягах або кількості транзакцій, не бажаючи розкривати карти перед конкурентами. На ТОВ «Центр Інтернет платежів»припадає до 1% ринку віддалених платежів (менше 126 млн грн.), на Рortmone.com — понад 1,3% (більше 164 млн грн.).

Зі зростанням банківських «платежів на відстані» ситуація скромніша. За підсумками нашого опитування серед найбільших гравців сегмента їх віддалені операції приросли на 20% максимум. «У першому кварталі 2010 р.обсяг інтернет-оплат, у тому числі на користь третіх осіб, через сервіс My Alfa-Bank зріс на 9% в порівнянні з аналогічним періодом 2009 р.», — говорить Катерина Вінницька, директор департаменту роздрібних продуктів Альфа-Банк. При цьому банкіри пригальмували із запуском нових систем. Рік тому віддалений банкінг був доступний клієнтам близько трьох десятків банків.

До 2010 р. сервісом повинен був порадувати ще ряд установ. Так, Ерсте Банк і Platinum Bank обіцяли своїм клієнтам віддалений банкінг на початку 2010 р. «Плани по впровадженню інтернет-банкінгу переглянуті, наше інноваційне рішення почне працювати в 2011 р.», -пояснює Олександр Яблуновський, директор департаменту платіжних карт АТ «Ерсте Банк». Platinum Bank також як і раніше обіцяє запустити онлайн-сервіс, поки що в тестовому режимі, з жовтня с. р.

Пригальмовувати почав і розвиток мобільного банкінгу, через такі незалежні системи, як Liqpay і Bank-o-Phone, що дозволяє проводити платежі на користь третіх осіб. Наприклад, доступ до Bank-o-Phone, як і роком раніше, до вересня с. р. мали власники рахунків усього десяти українських банків, серед яких — Донгорбанк, «Форум», Кредобанк.

Головною новиною для любителів платити на відстані стало подорожчання, яке передусім торкнулося користувачів банківських систем. Якщо у вересні 2009 р. середній тариф за підключення до банківської онлайн-системи становив 20 грн., То у вересні з. р. — 25 грн. Вилка цін варіюється від 5 грн. (VAB Банк) до 100 грн. (ОТП Банк). Але підключитися до віддаленого сервісу в деяких банках (у т. ч. ПриватБанк, Unicredit Bank, Universal Bank, Укрсоцбанк) можна безкоштовно.

Неприємною новинкою стала поява комісій за ряд дистанційних послуг. Якщо в 2009 р. банки не знімали «данину» за переведення з онлайн-систем, то у вересні з. р.клієнти деяких установ платять до 1% від перерахованої суми. «У середині травня ц. Р. введена комісія за онлайн-транзакції в послуги OTPdirekt, здійснювані усередині банку, в регіони країни. Рішення відповідає практиці роботи систем дистанційного банкінгу в Україні та за кордоном», -пояснює Борис Рафалович, начальник сектору супроводження та контролю продажів ОТП Банку.

За даними компанії «Простобанк Консалтинг», абонплата за віддалений банкінг варіюється в межах 1,5-15 грн./місяць. Втім, для «свіжих» клієнтів деякі банкіри вводять пільгові періоди. Так, онлайн-системами банків «Південний «і» Фінанси та Кредит»можна користуватися безкоштовно протягом трьох перших місяців.

У небанківських систем в 2010 р. подорожчала тільки віддалена оплата мобільного зв‘язку. «Київстар», МТС і Beeline ввели комісії за поповнення рахунку. При оплаті картками наших банків-партнерів комісія за поповнення рахунків названих операторів не стягується. При оплаті картами інших банків береться 3%, але не менше 1 грн. «, — Повідомила Юлія Кащенко, PR-менеджер Рortmone.com.» У серпні с. р. ми ввели комісійну винагороду для партнерів, які приймають платежі на нашу користь. Мабуть, у цьому зв’язку партнери збільшили розмір комісії, що стягується ними з абонентів. Тобто комісію збільшила не наша компанія, а партнери «, — виправдовується Олег Косс, директор з маркетингу компанії Beeline.

Гості з майбутнього

У війні за»віддаленого«клієнта між незалежними системами і банками поки що виграють споживачі. Плюсом минулого року стало розширення лінійки платіжних послуг «на відстані» по всіх фронтах ринку.

»Більшість банків до цих пір включають в систему віддаленого банкінгу лише базові послуги:перегляд стану або руху коштів на рахунку, — коментує Наталія Крамар, фінансовий аналітик компанії «Простобанк Консалтинг». — Тільки деякі (ПриватБанк, ОТП, Укрексімбанк) надають можливості платежів з безпідставних реквізитами «.

Коментар підготовлений за підтримки компанії Макс Спорт — рекламні футболки оптом і в роздріб. Ви залишитеся задоволені результатом!

«Так, найбільш популярний сервіс в ПУМБ-онлайн — управління депозитами, — погоджується Валерій Пацуй, начальник управління роздрібного бізнесу ПУМБ. -Але затребуваними є і комунальні платежі, оплата за навчання, мобільний зв‘язок, інтернет, страховки». За словами Олександра Вітязя, керівника» Центру електронного бізнесу «ПриватБанку, в топ-5 системи» Приват-24 «входять платежі за послуги зв’язку, переклади з карти на карту, погашення кредитів,»комуналка«і термінові перекази. Для порівняння — в Рortmone. com «хітом» є оплата мобільного зв‘язку та інтернету, на другому місці — оплата продукції дистрибуторських компаній («Ейвон», «Оріфлейм», «Меріков») або онлайн-товарів (наприклад, електронних книг Pocketbook).

Однією з тенденцій 2011, За прогнозами експертів, стане розширення покриття віддаленого банкінгу по найпопулярніших операціях (зокрема, оплати послуг ЖКГ). Адже недостатня територія дії сервісів — один з головних мінусів «дистанційки». Як нам вдалося дізнатися, максимальна карта покриття є лише в одного банку країни. Там нам похвалилися, що дистанційно оплатити послуги ЖКГ і операторів телекомунікацій можна у всіх регіонах України, оскільки «в базі даних одержувачів платежів з онлайн-системі банку понад 13 тисяч підприємств ЖКГ та провайдерів». Клієнтам же інших як банківських, так і небанківських віддалених сервісів пощастило значно менше. «У системі» Інтернет-банк «клієнти можуть оплатити рахунки Київського ГІОЦ, ЖКГ Кременчука та Іллічівська. Платежами по» Укртелекому «охоплені Київська, Запорізька, Харківська області, в майбутньому планується оплата послуг у Луцьку», — ділиться Вероніка Спірке, начальник управління альтернативних каналів продажів КБ«Фінанси та Кредит». Через Portmone.com можна розрахуватися з тим же» Укртелекомом «лише у Київській, Харківській, Волинській, Запорізькій областях, Республіці Крим, оплатити послуги ЖКГ — тільки в п’яти містах (Київ, Кременчук, Івано-Франківськ, Алчевськ, Дніпродзержинськ).

Крім того, з 2011 р. прогнозується активне впровадження послуги автоматичних регулярних платежів -як за фіксовані комунальні послуги, так і за послуги самих банків (наприклад, оплата кредитів). Так, у планах модернізації ПУМБ-онлайн — введення віддаленої послуги з обміну валюти та отримання беззаставного позики. У системі «Інтернет-банк» КБ»Фінанси та Кредит"в найближчому майбутньому, за словами Вероніки Спірке, стануть доступні операції погашення кредитів.

Сюрприз може очікувати українців, які звикли розраховуватися віддалено за мобільний зв‘язок. «У майбутньому ми розглядаємо» Київстар «як повноцінного оператора ринку віддалених платежів і вивчаємо можливість створення сервісу мобільних платежів за звичними для наших абонентів каналах обслуговування, включаючи sms», — запевняє Сергій Товстенко-Забєлін, фахівець зі зв’язків зі ЗМІ компанії«Київстар».

«Ми хочемо, щоб наші абоненти могли з мобільного рахунку, наприклад, оплачувати покупки в супермаркеті або переводити гроші в готівку, як це вже працює в Нігерії або на Філіппінах. Чи зможемо ми надавати такі послуги, залежить виключно від нашого законодавства та можливості отримання ліцензії на фінансові послуги», — Заявляє Максим Пилипенко, експерт компанії «МТС-Україна». Але, швидше за все, при першій же виданої ліцензії на фінансові операції мобільні оператори можуть підняти комісії для банків і посередників так, що оплачувати послуги зв‘язку через віддалений банкінг стане просто невигідно.

Думка

В’ячеслав Черкашин, директор компанії «Центр Інтернет платежів»

Не кожен український банк, навіть з топ-10, надає клієнтові повний сервіс віддалених платежів, обмежуючись функціями перерахування грошей з картки на картку всередині банку і поповнення рахунків мобільного зв'язку. Оплата таких витрат, як дитячий садок або стаціонарний телефон, зазвичай вимагає походу в банківське відділення. Якщо ви тимчасово працюєте за межами України і отримуєте зарплату на картку іноземного банку, вам буде дуже непросто оплатити комунальні платежі картою, випущеної іноземним банком. До березня 2010 р. будь-який киянин, навіть перебуваючи за кордоном, міг оплатити комунальні платежі по своїй квартирі через систему на сайті ГІОЦ КМДА. Після відмови ГІОЦ від можливості прийому платежів через Visa/Master Card на своєму сайті таку можливість у киян забрали.

Юлія Кащенко, маркетинг-і PR-менеджер Рortmone.com

Основні переваги при оплаті рахунків через інтернет — відсутність комісії за кожний платіж, миттєва швидкість зарахування, відсутність необхідності ходити у відділення банку. Динаміка зростання такого способу оплати зростає в Україну вже не перший рік і посилюється щорічно майже вдвічі. На жаль, найменш активно розвивається такий напрямок, як оплата комунальних послуг через експрес-платежі, — через інертність керівництва цих компаній. Очевидно, це визначається формою власності компаній. Для комунальних господарств, де форма управління мало чим відрізняється від радянського періоду, турбота про зручність клієнта взагалі не розглядається.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Високий статус. Чим корисні елітні банківські карти

30 травня 2017, 10:43

Останні новини за сьогодні: