Новини / Бізнес / Україна може отримати преференцій на $11,4 млрд після вступу до МС
28 листопада 2013, 12:53
Розмір шрифта: А А А

Україна може отримати преференцій на $11,4 млрд після вступу до МС

Україна може отримати преференцій на $11,4 млрд після вступу до МС, Україна, преференції, митний союз, Єдиний економічний простір, Валерій Мунтіян
Україна може отримати преференцій на $11,4 млрд після вступу до МС

Україна може отримати преференцій на 11,4 млрд дол протягом першого року після приєднання до Митного союзу. Про це сказав під час відеомосту Київ-Москва Урядовий уповноважений з питань співпраці з РФ, державами-учасницями СНД Валерій Мунтіян.
“Коли звернулися до членів Митного союзу і Єдиного економічного простору (кілька років тому – ред.), з першого дня були запропоновані умови, які показують чітко і ясно, що якщо буде прийнято політичне рішення (про вступ України до Митного союзу – ред.), Україна може отримати преференцій на 11,4 млрд дол протягом першого року. У другому році вже змінюється структура, але разом з тим в середньостроковій і короткостроковій перспективі базовий сценарій для інтеграції з МС і ЄЕП показує зростання ВВП 1,5-1,7% завдяки ефекту масштабу, кооперації і т.п.”, – сказав він.
Урядовий уповноважений пояснив, що основними преференціями від вступу в МС будуть зниження ціни на газ до рівня цін в Росії, Білорусі, Казахстані. Також була домовленість, що країни МС ціну на сиру нафту скинуть на 30%. Крім того, через антидемпінгові та інші розслідування вітчизняні виробники втрачають 1,2 млрд дол, про зняття цих заходів теж було домовлено.
“Зараз ми поки що працюємо у форматі діалогу. У нас є три меморандуми у сфері торгівлі, сфері технічного реагування та у сфері поглиблення співпраці. Була видана модель 3 плюс 1. Ведуться переговори в коопераційній сфері. Тобто, обираємо пріоритетні галузі економіки, в яких вони і ми зацікавлені, і говоримо, давайте нормальні ресурси, співфінансування. Бажано, щоб це було на території України”, – зазначив чиновник.
В.Мунтіян нагадав, що прем’єр-міністр М.Азаров зустрічався з Д.Медведєвим і основною метою переговорів було те, що обом державам потрібно зберегти коопераційні зв’язки.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Яка частина українців готова шукати підробіток (дослідження)

3 червня 2017, 16:31

В Україні збільшується виробництво круп

2 червня 2017, 08:37

Останні новини за сьогодні: