Новини / Бізнес / Кернел: Україна не готова до скасування земельного мораторію
10 квітня 2017, 11:24
Розмір шрифта: А А А

Кернел: Україна не готова до скасування земельного мораторію

Кернел: Україна не готова до скасування земельного мораторію, мораторій на продаж землі, Кернел, земельна реформа
Кернел: Україна не готова до скасування земельного мораторію

Мораторій на продаж земель сільгосппризначення повинен залишатися в силі доти, поки не буде вироблена зважена консолідована позиція влади з урахуванням інтересів власників землі та економіки України.

Таку позицію висловили в прес-службі агрохолдингу «Кернел».

Як вважають в компанії, Україна має величезний потенціал розвитку сільського господарства. Для того, щоб конкурувати на світових ринках з США і країнами Латинської Америки, українському аграрному сектору потрібна стратегічно правильна фундаментальна земельна реформа, яка дозволить залучити мільярди доларів інвестицій і сприятиме розвитку економіки країни. Крім того, реформа в не меншому ступені повинна враховувати інтереси близько 7 млн ??власників сільськогосподарських земель.

«Заява прем‘єр-міністра України Володимира Гройсмана про надання права купівлі землі площею до 200 га виключно фізичними особами є не більше, ніж політичним кроком і не має нічого спільного з реальною реформою», — заявляють в групі.

По-перше, фізичні особи в Україні в більшості своїй, на жаль, не мають фінансових та інших ресурсних можливостей для покупки і обробки землі. Це означає, що власники паїв при продажу не отримають за них реальну вартість через відсутність попиту. З іншого боку, основою аграрного сектора України є види діяльності, які не можуть бути економічно успішними з земельним банком 200 га, Поснов в агрохолдингу.

Крім того, відзначають в «Кернел», ринок фізичних осіб буде сприяти розвитку тіньових схем скупки землі і подальшому процвітанню корупції.

«На наш погляд, уряд і парламент на сьогодні не готові до прийняття конструктивного рішення. У ситуації, що склалася вважаємо правильним залишити дію мораторію в силі до тих пір, поки не буде вироблена зважена консолідована позиція влади з урахуванням інтересів власників землі та економіки України. Ухвалення неправильних недалекоглядних рішень матиме незворотні негативні наслідки, які неможливо виправити в майбутньому», — йдеться в повідомленні.

Для довідки: «Кернел» — найбільший в світі виробник і експортер соняшникової олії, провідний виробник і постачальник сільськогосподарської продукції з регіону Чорноморського басейну на світові ринки. Вертикально-інтегрована структура компанії будується на тісно пов’язаних між собою бізнес-сегментах: виробництво, експорт і внутрішній продаж соняшникової олії; рослинництво; експорт зернових культур; надання послуг зі зберігання і перевалки зерна на елеваторах і портових терміналах. З 2007 року акції компанії торгуються на Варшавській фондовій біржі.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Верховна Рада не змогла дати старт земельній реформі

18 травня 2017, 19:46

Кличко пропонує замість землі виплачувати учасникам АТО гроші

24 квітня 2017, 20:22

Гройсман розповів, скільки землі дозволять продавати українцям

5 квітня 2017, 12:53

Останні новини за сьогодні: