Новини / Бізнес / Україна позичить 450 млн євро у Європейського інвестбанку на будівництво і ремонт доріг
7 листопада 2019, 08:41
Розмір шрифта: А А А

Україна позичить 450 млн євро у Європейського інвестбанку на будівництво і ремонт доріг

Україна позичить 450 млн євро у Європейського інвестбанку на будівництво і ремонт доріг, дороги, Європейський інвестиційний банк, ремонт доріг, транш
Україна позичить 450 млн євро у Європейського інвестбанку на будівництво і ремонт доріг

Кабінет міністрів прийняв рішення взяти кредит від Європейського інвестиційного банку в розмірі 450 млн євро на розвиток транс‘європейської транспортної мережі. Про це повідомляється в розпорядженні уряду, яке опублікував народний депутат України Олексій Гончаренко на своїй сторінці в Facebook.

«Було прийнято рішення про залучення 450 млн євро на розвиток доріг від Європейського інвестиційного банку. Це один з великих інвестиційних проектів з нашими міжнародними партнерами з метою будівництва доріг в найближчі роки. Це кредит, який ми беремо під досить низький відсоток, до 2%. кожна можливість взяти і реально використовувати для будівництва такі дешеві ресурси — це стимул для економіки України, це дуже важливо», — заявив прем’єр-міністр Гончарук в коментарі УНН.

Як повідомили в прес-службі Мінінфраструктури, кошти кредиту будуть спрямовані на будівництво об‘їзду Львова та капітальний ремонт ділянок міжнародної автомобільної дороги М-05 Київ — Одеса (в Черкаській, Кіровоградській, Миколаївській та Одеській областях).

Кредит на суму до 450 млн євро буде виділено Державному агентству автомобільних доріг України ( «Укравтодор») декількома траншами.

Зокрема, перший транш в розмірі 100 млн євро буде надано для фінансування капітального ремонту ділянки дороги М-05 Київ — Одеса в Черкаській області.

Другий транш у розмірі 80 млн євро виділять для фінансування будівництва північній частині об’їзної дороги міста Львова.

Третій транш у розмірі 270 млн євро буде спрямовано на фінансування капітального ремонту ділянки автомобільної дороги М-05 Київ — Одеса в Кіровоградській, Миколаївській та Одеській областях.

Кредит надається строком на 15 років, включаючи 4-річну пільгу (початок дії кредитної угоди — 2021 рік, кінцевий термін повернення кредиту — 2035 рік). Виплати за кредитом — кожні півроку погашення. База і маржа процентних ставок: 6 місяців EURIBOR + 100 bps.

Відзначимо, що проект Транс‘європейський транспортна мережа (TEN-T) передбачає створення до 2030 року нової транспортної системи на території ЄС, яка об’єднає 94 морських і річкових портів, 38 міжнародних аеропортів і близько 15 тисяч кілометрів швидкісних залізниць.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: