Новини / Бізнес / Україна в опалювальний сезон буде з газом — експерти
18 листопада 2014, 11:03
Розмір шрифта: А А А

Україна в опалювальний сезон буде з газом — експерти

Україна в опалювальний сезон буде з газом - експерти, споживання газу, Петро Порошенко, Україна, опалювальний сезон
Україна в опалювальний сезон буде з газом — експерти

На думку аналітиків, це взимку населення і підприємства використають близько 30-32 млрд кубів газу.

Взимку Україна буде отримувати газ з ЄС. Таку заяву під час візиту до Братислави зробив президент Петро Порошенко. «Ми отримали чіткі гарантії, що питання реверсу і забезпечення України європейським газом будуть чітко виконуватися словацькими партнерами», — зазначив глава держави. За його словами, в найближчому майбутньому Україна має намір розширити співробітництво зі Словаччиною, Польщею і Угорщиною, що забезпечують реверс газу з ЄС, з метою створення хаба (біржі з торгівлі газом — Авт.), який дозволить зробити «газове питання не засобом тиску, а ринковим механізмом». «Сьогодні» оцінила потреби України в газі цієї зими (див. інфографіку) і з‘ясувала, що треба зробити, щоб у квартирах було тепло.

ЧОГО ЧЕКАТИ. За оцінками експертів, в Україні отопсезон знадобиться 30-32 млрд кубів газу, з яких доведеться закупити 5 млрд в ЄС, а 7-8 млрд — в РФ. «У Росії ми закуповуємо газ по $378 за тисячу кубів, а в Європі — за середнім тарифом в $350. Тобто для придбання імпортного газу Києву доведеться знайти близько $4,7 млрд. Це велике навантаження для бюджету, оскільки гривня знову девальвувала, а за газ ми платимо у валюті. Значить, якщо знову будемо брати гроші в борг у ЄС або у МВФ, не факт, що в майбутньому Україна зможе впоратися зі всіма борговими зобов’язаннями», — зазначає директор енергопрограм Центру світової економіки НАНУ Валентин Землянський.

Правда, аналітик агентства "MPP Consulting Павло Мельник налаштований оптимістично: «МВФ і Європа буде допомагати Україні фінансами, у тому числі і для оплати за газ. Іншого виходу у того ж ЄС немає, оскільки зрив поставок газу з РФ в Україну і Європу загрожує холодними батареями і нашим співгромадянам, і європейцям».

А президент центру «Стратегія ХХІ» Михайло Гончар вважає, що основним ризиком зриву отопсезона може стати загострення конфлікту на Сході. «Не можна виключати різних диверсій, наприклад підриву газопроводів, пошкоджень ТЕС. Краще Києву бути готовим до форс-мажорів, так як доведеться швидко ліквідувати проблеми», — впевнений Гончар.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: