Новини / Бізнес / В умовах дефіциту сировини українське молоко не буде мати високої якості
24 січня 2017, 11:52
Розмір шрифта: А А А

В умовах дефіциту сировини українське молоко не буде мати високої якості

В умовах дефіциту сировини українське молоко не буде мати високої якості, Україна, молоко, якість, сировина
В умовах дефіциту сировини українське молоко не буде мати високої якості

Якщо Україна говорить, що йде в Європу, то і вимоги до якості українського молока повинні відповідати європейським. На жаль, наразі в Україні немає відповідних базових нормативних документів.

Про це заявив голова ради директорів Союзу молочних підприємств України Вадим Чагаровський, передає «Інфагро».

«Навіть той Держстандарт, який знову редагують зараз в Мінагрополітики (ДСТУ 3662-97 «Молоко коров‘яче незбиране. Вимоги при закупівлі») в тому вигляді, в якому він є, не враховує ті вимоги, які є в європейських нормативах»,? зазначив Чагаровський.

За його словами, перш за все повинні з’явитися документи, які стануть нормою для переробників і виробників.

«Якщо ми приймемо європейські норми, то вартість українського молока буде значно нижче. Тому і не хочуть виробники молока ніяких змін в базових показниках»,? заявив експерт.

Але, на його думку, навіть отримавши такий документ, вимагати від переробників і виробників безумовного дотримання нових норм буде дуже важко, оскільки в умовах дефіциту сировини ніхто не буде досягати високої якості.

«Коли ми вийдемо на певний рівень обсягів виробництва, тоді почнеться і боротьба за якість, тому що за якістю буде оцінюватися вартість сировини»,? зауважив Чагаровський.

«Нормативний документ повинен з'явитися, але треба розуміти, що його виконання очікувати не варто поки існує дефіцит сировини. Для того, щоб говорити про якість, нам потрібно істотно підвищити виробництво індустріального молока. Істотно? це, на мій погляд, в 2 рази»,? наголосив він.

Крім того, експерт додав, що виробникам молока потрібно дуже активно працювати над зниженням собівартості.

«Виробникам молока слід розуміти, що рентабельність 100%, до якої вони звикли в 2012-2013 роках? то минуле і такого більше не буде. Якщо вдасться досягти рентабельності 25-30%? це буде прекрасний результат»,? вважає Чагаровський.

«Заяви держави про виділення 300 млн грн на підтримку тваринництва? це практично нічого, крапля в морі»,? сказав він.

На думку Чагаровського, молочній галузі потрібна державна підтримка в організації доступу до дешевих довгострокових кредитів.

«Потрібні також державні гарантії стабільності грошової одиниці і компенсація відсотків за кредитами. Якби у нас буладержпідтримка, то кількість молока в 2,7 млн тонн, яке у нас зараз проводиться індустріально, протягом 5-6 років можна було б збільшити в 2 рази»,? підсумував експерт.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: