Новини / Бізнес / Дві третини українських компаній вбачають у соціальних мережах загрозу IT-безпеці
1 грудня 2011, 20:53
Розмір шрифта: А А А

Дві третини українських компаній вбачають у соціальних мережах загрозу IT-безпеці

Дві третини українських компаній вбачають у соціальних мережах загрозу IT-безпеці, вірусна атака, Лабораторія Касперського, погрози, соціальні мережі
Дві третини українських компаній вбачають у соціальних мережах загрозу IT-безпеці

За останній рік 45% українських компаній втрачали конфіденційні дані через вірусні атаки. При цьому найчастіше губилися дані про клієнтські бази (45%), фінансові дані організації (45%), платежі (35%), інформації про співробітників (32%) та інтелектуальну власність (23%).Про це свідчать дані дослідження, проведеного «Лабораторією Касперського» спільно з агентством B2B International. В опитуванні, яке проводилося в другому і третьому кварталі 2011 року, взяли участь більше 1700 IT-фахівців з 14 країн світу, включаючи 106 респондентів з України.

 

Две трети украинских компаний видят в социальных сетях угрозу IT безопасности

Більшість українських компаній, нарівні зі світовими, вважають, що використання соціальних медіа являють значну загрозу для IT-безпеки корпоративних мереж. Так, наприклад, в Україні цей показник дорівнює 69%, в той час як у світі — 57%.

Две трети украинских компаний видят в социальных сетях угрозу IT безопасности

Оскільки співробітники недостатньо поінформовані про погрози IT-безпеки, компанії вважають за краще обмежувати їх спілкування в соцмережах. В 81% компаній в Україні співробітники не мають доступу до сайтів і додатків соціальних мереж, або доступ до схожих ресурсів обмежений. У світі цей показник дещо нижчий — 72%.

Две трети украинских компаний видят в социальных сетях угрозу IT безопасности

Найпопулярніші заходи, які застосовуються для захисту від кіберзагроз в компаніях в світі і в Україні, -антивірусний захист, клієнтські міжмережеві екрани, установка оновлень (у тому

числі й ті, які знімають вразливіть в програмному забезпеченні) і резервне копіювання даних.

 

Две трети украинских компаний видят в социальных сетях угрозу IT безопасности

За даними «Лабораторії Касперського» більшу частину загроз в мережі можна зарахувати до однієї з трьох груп: СМС — шахрайства, фальшиві архіви, шкідливі скрипти. Перша група являє собою шахрайські сайти, які пропонують певні послуги, але не виконують їх. До другої групи належать сайти та файли, які просять оплатити розпакування архіву або можливість завантажити шуканий файл, відправивши СМС на преміум-номер або підписавшись на псевдо-підписку. Обман полягає у тому, що архів, як правило, або не містить шуканий файл, або містить лише торрент-файл або взагалі довідку про те, де можна скачувати фільми та/чи програми. У третю групу входять шкідливі скрипти, перенаправляють користувачів на веб-сторінки з експлойта або шахрайством.

У більшості випадків користувачі зазнають атак зловмисних програм при відвідуванні порно-сайтів, по переходах по тизерної рекламі і при пошуку безкоштовного ПЗ. «Нами були виявлені кілька сайтів, на яких нібито розташована велика кількість корисного ПЗ для мобільних пристроїв, проте насправді звідти поширюються зловредів класу Trojan-SMS. Такі зловредів, потрапивши на мобільний телефон, намагаються відправити СМС на преміум номер», -коментує В'ячеслав Закоржевскій, старший вірусний аналітик "Лабораторії Касперського».

Нагадаємо, згідно зі звітом Security Intelligence Report, в минулому році найбільш популярним середовищем для фішингу стали соціальні мережі

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Блокування російських соцмереж привела до різкого зростання Facebook в Україні

23 травня 2017, 08:44

Творці нової української соцмережі: Головне на старті — це довіра людей

23 травня 2017, 07:54

Гроші є. Гройсман хоче підвищити соцстандарти в Україні на 2 місяці раніше

17 травня 2017, 16:53

Мрія: як безкоштовно отримати квартиру в Україні

11 травня 2017, 10:56

Останні новини за сьогодні: