Новини / Бізнес / Україну очікує новий виток цін на молочні продукти
6 липня 2011, 18:55
Розмір шрифта: А А А

Україну очікує новий виток цін на молочні продукти

Україну очікує новий виток цін на молочні продукти, молочні продукти, молоко, Ціна, Міністерство аграрної політики, дотування, Анатолій Кінах, Олександр Єфремов
Україну очікує новий виток цін на молочні продукти

Необхідно терміново відновити колишній порядок дотування виробників молока і м‘яса — субсидування закупівельних цін. В іншому разі Україна не зможе зупинити зростання цін на молоко і молочні продукти.

Зростання цін на молоко і молочні продукти призведе до падіння їхнього споживання, яке вже зараз складає близько 150 кг на людину в рік при раціональній нормі 380.

Про це в інтерв’ю інтернет-виданню 4post.com.ua заявив директор консалтингового агентства «ААА» Сергій Наливка, коментуючи ситуацію, що склалася на молочному ринку України.

«Після оголошення про рішення Мінаграполітики спрямувати наявні кошти спецфонду бюджету на будівництво ферм і комбікормових заводів стало очевидно, що більшість виробників цього року залишаться взагалі без держпідтримки. Якщо врахувати, що за останні 5 років поголів‘я впало на 21,4%, Україна ризикує перетворитися на нетто імпортера молока. Причина очевидна — низька рентабельність молочного виробництва. Виробники кожен день дзвонять мені і скаржаться на відсутність дотацій, і їх можна зрозуміти, адже їхні конкуренти — західні фермери — таку підтримку отримують. Наприклад, в США вона становить близько 13-16% від закупівельної ціни», — підкреслив експерт.

«Попередній механізм (дотування) сприяв розвитку галузі в цілому, як виробників молока, так і переробної промисловості, — говорить Інна Ільєнко, експерт аграрних ринків (ринок молока та молокопродуктів) Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».- По-перше, він був налагоджений, гроші, які генерувалися в галузі, в ній і залишалися, йшли на розвиток виробників. Можливо, хтось міг направляти ці гроші на розвиток переробної промисловості. Але знову-таки, якщо у нас розвивається ефективна переробка і якщо переробка має можливість експортувати і платити вищу ціну за молоко, відповідно, для сільгоспвиробника це теж краще. Тому що буде стабільний попит на молоко-сировину, і це буде формувати більш високі ціни».

Народні депутати, з якими вдалося зв’язатися виданню, заявляють, що підтримають ініціативу Катерини Ващук про повернення до колишньої системи дотування. «Ми і раніше виступали за це«, — говорить Анатолій Кінах, заступник голови фракції партії регіонів.»Експерти, у тому числі і Український союз промисловців і підприємців, Аграрна конфедерація Україні і ряд інших фахівців ще на етапі розгляду проекту нового порядку дотування тваринництва висловлювали досить серйозні зауваження. Вони стверджували, що така система погіршує умови розвитку галузі, що вона непрозора, не націлена на поліпшення якісних характеристик розвитку тваринництва», — підкреслює нардеп. Свого колегу підтримує і керівник фракції ПР у Верховній Раді Олександр Єфремов. «Я вважаю, що колишня система була розумною і потрібно до неї повернутися», — говорить він.

Однак, як пояснив Олександр Єфремов, позиція фракції в цілому з даного питання ще не визначена: «Ця поправка (Катерини Ващук) знаходиться на розгляді. Зараз працює група фахівців з усіх поправок, які є. Думаю, що завтра, до ранку, ми будемо знати, яка у фракції буде позиція».

Проте один з народних обранців, що побажав залишитися невідомим, заявив, що міністерству вигідна ситуація, що склалася, гроші надходять в бюджет і потім розподіляються самими чиновниками, тому вони будуть боротися за виділення поправок про повернення до субсидування закупівельних цін в окремий закон, прийняттяякого, швидше за все, затягнеться до кінця року.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

В Україні модернізують молочну галузь — Мінагро

3 червня 2017, 15:55

Відпустка-2017: почім відпочинок в Україні та Європі

2 червня 2017, 09:25

Останні новини за сьогодні: