Новини / Бізнес / Власник мережі «Ельдорадо» хоче купити банк «Михайлівський»
28 серпня 2013, 10:25
Розмір шрифта: А А А

Власник мережі «Ельдорадо» хоче купити банк «Михайлівський»

Власник мережі «Ельдорадо» хоче купити банк «Михайлівський», Ельдорадо, банк Михайлівський, Дмитро Тарабакін
Власник мережі «Ельдорадо» хоче купити банк «Михайлівський»

Власник торгових мереж «Ельдорадо», «Технополіс» та торгово-офісного центру Gulliver Віктор Поліщук веде переговори про купівлю найменшого за розміром активів банку в країні — «Михайлівський» (176-е місце). Створений у червні цього року банк може коштувати близько $ 15 млн. Швидше за все, Поліщук, чий бізнес сильно закредитований, вирішив придбати фінустанову для залучення депозитів та фінансування власних проектів.

14 червня 2013 НБУ зареєстрував банк «Михайлівський». За даними держреєстру, акціонером банку є компанія «Екосіпан», яка внесла до статутного фонду «Михайлівського» 121 млн гривень. «Екосіпан» належить Ярославу Бондаренко, колишньому першому заступнику голови правління Терра Банку.

Нещодавно він отримав пропозицію продати банк Віктору Поліщуку. «Так, переговори йдуть, але вони поки далекі від завершення, — каже Бондаренко, і додає: — у нас не один покупець. Є багато охочих». За його словами, ціна банку — мінімум один капітал, тобто близько $ 15 млн. «Новостворений банк може бути оцінений, виходячи з розміру його статутного фонду плюс ціна ліцензії, тобто близько $ 15 млн», — підтверджує керуючий директор Dragon Capital Дмитро Тарабакін.
«Михайлівський» — не перший банк, який реєструє і продає Бондаренко. У березні 2012 року банкір заснував банк «Софійський», який «з коліс» був проданий банкірам Миколі і Володимиру Ткаченко приблизно за $ 7,5 млн. «Є такий бізнес — реєстрація банків на продаж», — пояснює Тарабакін.
Заборгованість перед банками ТОЦ Gulliver перевищує $ 200 млн, довгострокові кредити мережі «Технополіс» за підсумками 2012 року — 192 млн доларів

Сам собі кредитор
Навіщо Віктору Поліщуку новостворений банк, точно не відомо. На дзвінки у п'ятницю, 23 серпня, він не відповідав.
Поліщук — один з найзагадковіших українських бізнесменів. 15 серпня йому виповнилося 37 років. Згідно з офіційною біографією, в 25 років він створив компанію «Техенерготрейд», яка займалася продажем електротехнічної продукції. Зараз компанія займається логістикою. Через пару років він з дружиною побудував котеджне селище «Явір» під Києвом, а потім придбав кілька магазинів мережі побутової техніки та електроніки «Технополіс».

До літа минулого року це був єдиний відомий його актив, а багато гравців ринку навіть не знали, як він виглядає зовні. У липні 2012 року Поліщук сказав, що йому належить торгово-офісний комплекс Gulliver у центрі Києва. Тоді ж він почав переговори про придбання мережі «Ельдорадо» у російського бізнесмена Ігоря Яковлєва і мільярдера Віктора Пінчука.
Операція була закрита близько місяця тому, її сума, за оцінками аналітиків, склала майже $ 100 млн. У четвер антимонопольний комітет дозволив «Ельдорадо» поглинути «Технополіс». Керувати злиттям буде гендиректор «Технополісу» Сергій Цибульський.
Звідки у Поліщука гроші на такі великі покупки — невідомо. Він не розкриває всі свої активи. Відомо лише, що крім «Технополісу», ТОЦ Gulliver і «Ельдорадо», бізнесмен будує складський комплекс у Броварах і в Одеській області.

У квітні 2013 року в розмові Поліщук розповідав, що створює фінансову групу, офіс якої буде розміщуватися в окремій 6-поверховій вежі Gulliver. «Туди переїдуть всі мої компанії», — сказав бізнесмен. Стан Поліщука оцінюється в 166 млн доларів.
Заборгованість перед банками ТОЦ Gulliver перевищує $ 200 млн, довгострокові кредити мережі «Технополіс» за підсумками 2012 року — $ 192 млн. Один з банкірів, який побажав залишитися неназваним вважає, що банк потрібен бізнесменові для залучення депозитів та фінансування власних проектів. «Так працює більшість кишенькових банків», — говорить він.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

ЗМІ: власник «Ельдорадо» купує мережу «Фокстрот»

22 квітня 2015, 11:19

«Фокстрот» і «Ельдорадо» оскаржать мільярдний штраф Держспоживінспекції в судах

30 вересня 2014, 18:38

Магазин Ельдорадо образився і збирається подавати в суд на Держспоживінспекцію

13 грудня 2013, 11:35

Останні новини за сьогодні: