Новини / Бізнес / Volkswagen вирішує свою долю
30 квітня 2008, 08:23
Розмір шрифта: А А А

Volkswagen вирішує свою долю

Volkswagen вирішує свою долю, Porsche, Volkswagen, акції, фінансові труднощі, акціонери
Volkswagen вирішує свою долю

Porsche хоче отримати контрольний пакет акцій Volkswagen, але власті Німеччини бачать в цьому прагнення до монополізації.

Німецький концерн Volkswagen опинився перед складним вибором певні фінансові труднощі штовхнули його на продаж частині акцій іншої австрійсько-німецької компанії Porsche. Тепер конкурент хоче отримати контрольний пакет акцій компанії. Група акціонерів німецького автоконцерну на чолі з урядом землі Нижня Саксонія виступають проти планів компанії Porsche отримати контроль над Volkswagen. На їх думку, така покупка приведе до певного перекосу в розвитку автомобільної промисловості регіону і Німеччини в цілому. Адже мова по суті йде про злиття двох компаній і тому власті виступають проти такої монополізації галузі.

Глава концерну Мартін Вінтеркорн підтримує Porsche, але хоче зберегти баланс. На зборах акціонерів Volkswagen в Гамбурзі він зробив упор на те, що минулого року компанія отримала рекордний чистий прибуток (вона перевищила 4 млрд євро). 2007 рік був дуже вдалим компанії.

Але робочі хвилює інше. Сотні службовців концерну пікетували будівлю, де проходили збори. Профспілкових босів турбують заяви гендиректора Porsche Венделіна Відекинга про те, що він не планує погоджувати свої дії рішення в концерні з представниками профспілок.

Німецький виробник машин класу люкс володіє 31% акцій Volkswagen, але хоче довести пакет до контрольного. При цьому закон, прийнятий свого часу для захисту Народного автомобіля від поглинань, обмежує право голосу Porsche 20%. Єврокомісія визнала цю норму нелегітимною, оскільки вона протіворечит антимонопольному законодавству Європейського союзу, але іншого закону поки немає. Останнім часом автовиробники Європи, особливо ті заводи, яких розташовані в країнах союзу, переживають зараз не самі кращі часи і не можуть справитися з високими цінами на пальне і падінням попиту на дорогі європейські автомобілі. Із звичних ринках їх серйозно витісняють азіатські компанії. Особливо важко автобудівники переносять рекорд високий курс долара в останнє вре

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: