Новини / Бізнес / Україна та Китай відновлюють Шовковий шлях
3 травня 2017, 09:49
Розмір шрифта: А А А

Україна та Китай відновлюють Шовковий шлях

Україна та Китай відновлюють Шовковий шлях, торгово-економічне співробітництво, Україна, Китай, Шовковий шлях, Володимир Лапа
Україна та Китай відновлюють Шовковий шлях

Торгово-економічне співробітництво України та Китаю має величезний невикористаний потенціал. Взаємна зацікавленість у ринках обох країн та активізація діалогу на різних рівнях дозволить покращити цю ситуацію уже найближчим часом, переконані учасники засідання Ради з просування експорту при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі щодо економічного співробітництва з Китайською Народною Республікою та використання міжнародних транспортних коридорів (зокрема «Шовковий шлях»), яке відбулося 28 квітня 2017 року в Києві.
Так, за словами заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі – Торгового представника України Наталії Микольської, у торгово-економічній сфері Китай є пріоритетною країною-партнером України. «Хоча за підсумками 2016 року Китай входив у топ-5 країн торговельних партнерів України, однак КНР на основі торгової гравітаційної моделі був визначений для нас як недоторгована країна. Тому наша ціль – налагодження інтенсивнішої та ефективнішої торгівлі між Україною та КНР, тим паче, що в Експортній стратегії України Китай визначений одним з пріоритетних ринків на наступні п’ять років, і Уряд України фокусуватиме на цій країні свою увагу», — наголосила Наталія Микольська.
Голова Держпродспоживслужби України Володимир Лапа у свою чергу зазначив, що ефективна співпраця між Україною та Китаєм була налагоджена давно, однак процедури прийняття рішень були доволі тривалими. «Зараз ми відчуваємо готовність працювати динамічніше і продуктивніше та бачимо суттєву інтенсифікацію діалогу», — наголосив Володимир Лапа.
За його словами, прикладом активізації співробітництва може слугувати організація останньої місії компетентного органу КНР, яка перебувала в Україні з метою оцінювання вітчизняної системи державного контролю за безпечністю харчових продуктів у частині виробництва яловичини: «Таку місію ми разом з китайською стороною та Посольством КНР в Україні організували впродовж місяця, що можна назвати безпрецедентним кроком». Він додав, що зараз ведеться робота з узагальнення результатів роботи місії, формування остаточного звіту та узгодження позицій протоколу ветеринарних вимог на експорт української яловичини до Китаю.
Володимир Лапа зазначив, що в рамках диверсифікації ринків збуту для української продукції Держпродспоживслужба працює з китайською стороною за декількома позиціями. Так, станом на сьогодні 18 вітчизняних підприємств уже мають можливість експортувати до КНР молоко та молочну продукцію. «Упродовж минулого року ми перевірили на відповідність вимогам КНР ще дев’ять підприємств. Відповідні документи передані до КНР у 2016 році. Очікуємо, що вже найближчими тижнями буде опублікований розширений перелік підприємств-експортерів молока та молочної продукції», — підкреслив він.
Паралельно ведеться робота і щодо відкриття китайського ринку для українського м’яса птиці, яєць та яєчної продукції. Відповідні опитувальники, які описують українську систему контролю за безпечністю та якістю продукції, направлені китайській стороні.
«Загалом у рамках співпраці з Китаєм йдеться і про потенціал експорту українського меду. Також українські господарюючі суб’єкти висловлювали зацікавленість в експорті до Китаю кормів для домашніх тварин. Під час останніх зустрічей з представниками компетентного органу КНР піднімалося питання розширення товарної лінійки при експорті риби і рибопродуктів до КНР. З усіх цих питань Держпродспоживслужба на різних рівнях веде активну роботу», — наголосив Голова Служби.
Він також додав, що уже досягнуто певних результатів щодо відкриття китайського ринку для української рослинницької продукції. Так, уже погоджені протоколи фітосанітарних вимог на експорт кукурудзи, сої та ячменю. Низка товарних позицій зараз перебуває в роботі – це, наприклад, сорго, черешня, яблука, лохина.
Також відпрацьовані проекти протоколів фітосанітарних вимог для експорту шроту соняшникового та бурякового жому до Китаю: «Ми розраховуємо на те, що процедури внутрішнього державного погодження і в КНР, і в Україні вже не займуть тривалого часу», — додав Володимир Лапа.
Радник з торгово-економічних питань Посольства КНР в Україні Лю Цзюнь погодився з думкою українських колег щодо недостатнього використання обома країнами потенціалу в торгово-економічній співпраці. «Ми вважаємо Україну державою, яка володіє великими ресурсами, потужним споживчим ринком та хорошими науково-технічними та промисловими базами. Для нас український ринок дуже привабливий. Сьогоднішній обсяг торгівлі між країнами є недостатнім, і ми відкриті до поглиблення співробітництва», — підкреслив Лю Цзюнь.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: