Новини / Бізнес / Сьогодні Всесвітній день захисту прав споживачів
15 березня 2017, 09:02
Розмір шрифта: А А А

Сьогодні Всесвітній день захисту прав споживачів

Сьогодні Всесвітній день захисту прав споживачів, Всесвітній день захисту прав споживачів, Генеральна Асамблея ООН, торгівля
Сьогодні Всесвітній день захисту прав споживачів

Сьогодні, 15 березня, Україна та інші країни світу відзначають Всесвітній день захисту прав споживачів.
Подія вперше відзначили 15 березня 1983 року. Дата свята має символічне значення. Вона приурочена до дня виступу Джона Кеннеді в Конгресі США в 1962 році. У своїй промові президент проголосив базові принципи прав споживача. Головні підходи до захисту інтересів покупців визначила Генеральна Асамблея ООН 9 квітня 1985 року.
Свято отримав широку підтримку у професійних колах і суспільстві. Урочисті заходи щороку присвячуються певній темі. Її визначає Всесвітня організація союзів споживачів.
У міжнародному святі беруть участь співробітники відділів по захисту прав споживачів, активісти громадських рухів. До вшанувань приєднуються їхні друзі, родичі, знайомі, близькі люди.
У цей день вшановують видатних діячів сфери захисту споживчих прав, нагороджують їх дипломами, грамотами за вагомі досягнення. Учасники громадських фондів висувають законодавчі ініціативи щодо вдосконалення правових відносин. Проводяться прес-конференції з питань захисту споживчих прав. Влаштовуються заходи з підвищення кваліфікації, обміну досвідом. У засобах масової інформації публікуються матеріали про товари, їх складі, стандартах і технологіях виробництва.
Існує неофіційний термін «споживчий екстремізм». Він відображає прагнення покупця отримати вигоду і прибуток, використовуючи недосконалість законодавства. Таке явище широко висвітлюється в засобах масової інформації США і має великий інтерес у аудиторії.
Громадський рух «Справедлива торгівля» внесло значний внесок у сферу. Воно розробляє і контролює стандарти, маркування, порядок ввезення товарів, механізми торгівлі. Заклад засновано 1 квітня 1960 року. Воно має більше 200 організацій-учасників у 115 країнах.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Україна скоротила експорт олійних на 10%

15 лютого 2019, 09:02

Експортна стратегія України: чим будемо торгувати

30 березня 2017, 09:53

Останні новини за сьогодні: