Новини / Бізнес / Хто і на яких умовах видає кредитні карти з лімітом
26 січня 2012, 09:22
Розмір шрифта: А А А

Хто і на яких умовах видає кредитні карти з лімітом

Хто і на яких умовах видає кредитні карти з лімітом, кредитна карта, ліміт, банк
Хто і на яких умовах видає кредитні карти з лімітом

Незважаючи на згортання кредитування, яке почалося восени 2011 року, банки продовжують активно видавати кредитні карти. Причому деякі готові відкривати кредитні ліміти клієнтам, не особливо цікавлячись їхньою платоспроможністю. Станом на січень 2012 року кредитні картки пропонують близько 15 банків, половина яких належить до групи найбільших. Підкреслимо, мова йде не про відкриття овердрафту на зарплатну карту (такі послуги пропонують майже всі банки), а про класичну кредиткою, яку може оформити будь-який клієнт, «зайшов з вулиці».

Скільки дають

Максимальний розмір кредитного ліміту кожен банк встановлює на свій смак — від 25 до 150 тис. грн. Але це зовсім не означає, що при зверненні в банк будь-який клієнт «з вулиці» може розраховувати на отримання доступу до такої сумі грошей. У більшості випадків банк визначає розмір можливого кредитного ліміту, виходячи з середньомісячного доходу клієнта. Зазвичай він встановлюється в розмірі 3-6 окладів, з поправкою на кредитну історію.

«Крім довідки про доходи, за бажанням, клієнт може надати і додаткові документи, що підтверджують володіння рухомим / нерухомим майном або вказують джерело додаткового доходу, що також позитивно вплине на суму встановленого кредитного ліміту», — підказує начальник відділу карткового бізнесу OTP Bank Світлана Сіроженко.

При невеликому офіційному доході іноді буває вигідніше оформити кредитну карту «наосліп», без подання довідки про доходи. Це можна зробити в «ПриватБанку», «Дельті» і «Альфа-Банку». Максимальний кредитний ліміт — від 10 до 25 тис. грн.

В даному випадку рішення про розмір кредитного ліміту буде прийматися банком на підставі кредитної історії клієнта та історії його співпраці з банком.

Зовсім «новим» клієнтам для початку, природно, запропонують мінімальну суму 3-5 тис. грн. з можливістю збільшення через 3-4 місяці користування карткою. Така практика є в «Привату» і «Дельти».

Вартість обслуговування

Щоб зробити кредитки більш привабливими для клієнтів, більшість банків постаралися мінімізувати витрати на випуск і обслуговування картки. Приміром, «ПриватБанк», «Укрсоц», ВТБ і «Альфа-Банк» випускають кредитки абсолютно безкоштовно.

В середньому ж оформлення та обслуговування кредитної карти середнього класу (на базі Visa Classic / MasterCard Standard) обійдеться в 120-240 грн. на рік. У деяких банках випуск картки оплачується при укладенні договору, а обслуговування списується з рахунку щомісяця невеликими частинами. Інші стягують всю суму річного обслуговування під час проведення першої транзакції по картці. Щоб уникнути неприємних сюрпризів, спосіб оплати варто уточнити у менеджера до підписання договору.

У деяких банків, крім плати за обслуговування й випуску карти трапляються також комісії за «обслуговування рахунку» (окремо), «за супровід операцій» і т.д. Приміром, у «Дельта Банку» крім річного обслуговування картки є ще «плата за обслуговування картрахунку» (9,90 грн. В місяць), яка стягується «лише» в тому випадку, якщо на кінець місяця по карті є заборгованість або на рахунку утворився позитивний залишок. Комісія не стягується у єдиному випадку, якщо в останній день місяця рахунок закрито рівно в «нуль». Але щось підказує, що далеко не кожному клієнту вдається розраховуватися з банком з такою ювелірною точністю.

Кредитні карти зараз випускаються в основному в гривні — НБУ забороняє кредитувати звичайних фізосіб у валюті. Виняток складають карти AmEx, які номінуються в доларах і євро. Пропонують їх OTP Bank і «Діамант». Але коштують вони досить дорого і підходять скоріше для використання за кордоном.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Голова НБУ розповів, коли бізнес зможе отримати дешеві кредити

30 травня 2017, 10:57

Українцям стали менше давати в борг

29 травня 2017, 14:25

Більшість українців не підтримують кредити МВФ

15 травня 2017, 17:39

Останні новини за сьогодні: